$
חדשות נדל"ן

החברות הגדולות החלו לשכור מתחמי עבודה לעובדים שמתגעגעים לקולגות

החברות ביקשו למצוא פתרון לעובדים שאינם מעוניינים לעבוד מהבית, מדובר לרוב בעובדים המתגוררים באותה סביבה. נדב פתאל, מנכ"ל רשת ROOMS: "השחקנים הגדולים כמו גוגל ומיקרוסופט סגרו את המשרדים כבר בתחילת הקורונה, ויצרו ביקושים"

דותן לוי 08:0811.02.21

סוגיית המעבר לעבודה מהבית החלה להיחקר כבר לפני שנים, אך רק כעת, לאחר ששוק העבודה צבר ניסיון משמעותי בפרקטיקה הזו בעטייה של הקורונה — מגובשות גם המסקנות.

 

התובנה שאין צורך להגיע למשרד מדי יום כבר רווחת למדי, אולם מתברר שעובדים רבים מתקשים לעבוד מהבית. מלבד הפרעות כמו הסחות דעת מצד בני המשפחה, קיים גם הרצון לצאת מהבית ולפגוש חברים לעבודה. צורך זה עלה בעיקר בחברות הבינלאומיות.

 

 

 

הפתרון שחלק מהחברות מצא עבור העובדים שאינם מעוניינים לעבוד מהבית הוא השכרת שטחים במתחמי עבודה, בדרך כלל כפתרון למספר עובדים המתגוררים באותה סביבה.

 

נדב פתאל, מנכ"ל רשת ROOMS מקבוצת פתאל: "השחקנים הגדולים כמו גוגל ומיקרוסופט סגרו את המשרדים כבר בתחילת הקורונה, והגיעו אלינו ביקושים מכיוון מחלקות משאבי אנוש, בין אם זה לעמדות עבודה, משרד, חדר ישיבות או השכרה של מספר חדרים לטובת פרויקט. יש גם חברות כמו לייבפרסון שפינו משרדים והן שוכרות עמדות חמות עבור מספר עובדים שמתקשים לעבוד מהבית".

 

לדבריו, בתקופת הקורונה המכירות של חדרי הישיבות קפצו פי ארבעה והיקף הלקוחות המזדמנים שהיה בעבר כ־3.5% מההכנסות הם כיום כ־15% מההכנסות.

 

WeWork  בת"א ריק בימי הקורונה WeWork בת"א ריק בימי הקורונה צילום: באדיבות WeWork

 

אחת החברות הבינלאומיות שדיווחו לאחרונה על מעבר לעבודה מהבית היא דרופבוקס. לדברי יונתן סרוסי, מנהל מרכז הפיתוח של דרופבוקס בישראל, בינואר השנה החברה העבירה את הבחירה לעובדים: "עקב עזיבת המשרדים הענקנו לעובדים הטבה ייחודית על מנת לשפר את סביבת העבודה שלהם - אם זה בבית או באמצעות שכירת מקום עבודה במתחם שיתופי למשל".

 

במחקר שערכה WeWork בשיתוף חברת המחקר Brightspot Strategy, בקרב עובדי משרדים בארצות הברית, קנדה, מקסיקו ובריטניה, נמצא כי 90% רצו לחזור לעבוד מהמשרד לפחות ליום אחד בשבוע, ומתוכם 20% רוצים לחזור לעבודה חמישה ימים בשבוע. בנג'י זינגר, מנכ"ל WeWork ישראל: "אני מאמין שמתחמי עבודה יהפכו להיות נגישים יותר וייפתחו על הרחוב כתחליף לחנויות שנסגרו".

 

נטלי מרשל, נציגת הבעלים בפרויקט המשרדים אינפיניטי פארק ברעננה: "פתרונות כמו קומה היברידית או שטחים גדולים של חללים משותפים במתחמי התעסוקה החדשים הם הכרחיים במיוחד בימים אלה".

x