$
חדשות נדל"ן

ליצמן: חוסר תיאום במשרד הביטחון עלול להוביל להשבתת מאות אתרי בנייה

שר הבינוי טוען כי משרד הביטחון הטעה שלשום את העובדים הפלסטינים, ומסר להם שיוכלו לחזור הבוקר לאתרי הבנייה בישראל; ואולם אחרי ששבו לביתם בגדה - פרסם המשרד הודעה הפוכה

אמיתי גזית 15:0007.02.21

חוסר תיאום בין זרועות שונות במשרד הביטחון הוביל לכך כי 65 אלף עובדי הבניין הפלסטינים לא יכולים לחזור לעבודתם, כתוצאה מכך מאות אתרי בניה יושבתו. כך טוען שר הבינוי יעקב ליצמן במכתב ששיגר (א') היום לשר הביטחון בבני גנץ.

 

 

 

בתקופת הסגר השלישי עובדי הבניין הפלסטינים הורשו ללון בישראל, משום שמעברי הגבול נסגרו. מי שלא חצה את הגבול לפני תחילת הסגר לא הורשה להיכנס לישראל.

 

ממכתבו של ליצמן עולה כי שלשום (ו') בצהריים קיבל משרדו הודעה ממשרד הבטחון כי היום (א') המעברים יפתחו, כך שעובדים יוכלו להיכנס ולצאת מישראל מידי יום. ההודעה הזו הועברה על ידי משרד הבינוי לחברות הבנייה שמצידן העבירו את המידע לעובדים.

 

 

פועלי בניין פלסטינים פועלי בניין פלסטינים צילום: צביקה טישלר

 

לדברי הקבלנים, בעקבות ההודעה מרבית העובדים ניצלו את מנוחת השבת וחזרו לביתם לאחר שלא ראו את בני משפחתם שבועות ארוכים מתוך ידיעה כי בוקר יוכלו לחזור לעבודה. אלא ששלשום בערב שלח משרד הביטחון הודעה הפוכה, שעל פיה מעברי הגבול לא יפתחו היום. הודעה שהגיעה בשעה שמרבית העובדים כבר יצאו מישראל.

 

לאור זאת ליצמן קורא לגנץ לפתור את הבעיה משום שלדבריו "מניעת מעבר יומי של עובדים פלסטינים תביא לצירה מוחלטת של פעילות ענף הבנייה".  ליצמן מעריך כי התוצר החודשי של ענף הבניה היא 7 מיליארד שקל, להערכתו חזרה למתכונת עבודה מלאה תימשך כחודשיים שבהם יפסיד המשק תוצר שבהיקף ל 14 מיליארד שקל.

 

לא התקבלה תגובת משרד הביטחון.

x