$
חדשות נדל

מצמצמים את התחרות: צמח המרמן, ישראל קנדה והאחים נקש יקימו פרויקט משותף ברמה"ש

בכפוף לאישור רמ"י, הודיעו החברות צמח המרמן ו-ICR כי יאחדו את זכויותיהם בפרוקט ל-377 יחידות דיור בשכונת נווה גן, מתוך 482 דירות. לדברי החברות, זהו פתרון נכון תכנונית בשל הרצף בין המגרשים. האיחוד יפחית את התחרות בשיווק ובמחירי הדירות

שלומית צור 13:0402.02.21

למרות ש-41 חברות התמודדו על המכרז של רשות מקרקעי ישראל ברמת השרון, התחרות בין היזמים במקום תהיה מינימלית. זאת לאחר ששתיים מבין שלוש החברות שזכו בשבוע שעבר במכרז הודיעו היום (ג') כי יקימו פרויקט אחד משותף.

 

 

חברות צמח המרמן, שותפות ישראל קנדה והאחים נקש (חברת ICR, מי שהיתה עד לא מזמן מנרב פרויקטים) ואביסרור זכו לאחרונה במכרז לרכישת ארבעה מגרשים המיועדים להקמת 482 יחידות דיור בשכונת נוה גן. כעת מודיעות החברות צמח המרמן ו-ICR כי חתמו על הסכם ביניהן, לפיו יאחדו את זכויותיהם ויקימו פרויקט אחד במשותף. ההסכם בין החברות כפוף לאישור רשות מקרקעי ישראל.

 

המגרשים בהם זכו צמח המרמן ו-ICR הם שלושה מגרשים רצופים, כאשר צמח המרמן זכתה בשני המגרשים הצדדים המיועדים להקמת 299 יחידות דיור תמורת 505 מיליון שקל, וישראל קנדה והאחים נקש זכו במגרש האמצעי המיועד להקמת 79 יחידות דיור בלבד תמורת 136 מיליון שקל.

 

למעשה, ICR נתקעה כ"עצם בגרונה" של צמח המרמן שהגישה הצעה גם לרכישת המגרש האמצעי, אך הצעתה לא זכתה. במגרש רביעי להקמת 104 יחידות דיור זכתה חברת אביסרור תמורת 183 מיליון שקל.

 

על פי הסכם ההבנות בין החברות, ICR תעמיד תמורה לצמח המרמן שתהפוך את שתי החברות לשותפות שוות במגרשים לכל 378 יחידות הדיור, והן יקימו את הפרויקט במשותף. מדובר בפיתרון שנכון מבחינה תכנונית בשל הרצף בין המגרשים, ושימנע תכנון וביצוע שונים של שני פרויקטים שונים. יחד עם זאת, החיבור יביא לכך שבמתחם תהייה תחרות פחותה יותר בכל הנוגע לשיווק הדירות וקביעת מחיריהן.

 

שכונת נווה גן ברמת השרון, המכונה גם "רצועת הנופש מערב", ממוקמת צפונית לשכונת תל ברוך תל אביב, דרומית לכפר הירוק.

 

קרקע מצפון לשכונת נוה גן, רמת השרון קרקע מצפון לשכונת נוה גן, רמת השרון צילום: אוראל כהן

 

 

 

 

 

x