חדשות נדל"ן

ביהמ"ש פסל את יו"ר הוועדה המרחבית מלדון בתוכנית של זכרון יעקב

אלי אבוטבול היה מעורב בגיבוש התוכנית בעת ששימש כראש מועצת זכרון יעקב ובהמשך כאשר פעל כעו"ד פרטי. בנוסף לכך נקבע כי ההחלטה שהתקבלה בוועדה המרחבית על הפקדת התוכנית מבוטלת

דותן לוי 08:1128.01.21

בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי בשל חשש לניגוד עניינים יו”ר הוועדה המרחבית יישובי הברון אלי אבוטבול לא יוכל לדון בתוכנית בנייה בזכרון יעקב. אבוטבול היה מעורב בגיבוש התוכנית בעת ששימש כראש מועצת זכרון יעקב ובהמשך כאשר פעל כעורך דין פרטי. בנוסף לכך נקבע כי ההחלטה שהתקבלה בוועדה המרחבית על הפקדת התוכנית מבוטלת.

 

 

 

במקביל משרד הפנים בוחן כעת את המשך כהונתו של אבוטבול כיו”ר הוועדה המרחבית, בין השאר לאחר שלא דיווח ערב מינויו שכיהן כחבר מועצה במושבה זכרון יעקב.

החלטת המחוזי בחיפה התקבלה בתשובה לעתירה שהוגשה על ידי המועצה המקומית זכרון יעקב נגד הוועדה המרחבית ונגד עמותת מרכז לחינוך תורני במקום. בעתירה נטען כי אבוטבול פעל בניגוד עניינים במסגרת תפקידו כיו"ר הוועדה המרחבית ועקף את עמדת הוועדה בנוגע לתוכנית בנייה ביישוב. לפי העתירה, אבוטבול לקח חלק פעיל באישור הפקדת התוכנית וקולו הוא שהיטה את הכף.

 

אלי אבוטבול, ראש מועצת זכרון יעקב אלי אבוטבול, ראש מועצת זכרון יעקב

 

התוכנית שנקראת "מתחם דורות” ממוקמת בלב המושבה בשטח של כ־20 דונם ונמצאת בבעלות העמותה לחינוך תורני, ישיבת זכרון יעקב. זו קידמה במקום שינוי ייעוד לקרקע ובנייה של כ־208 דירות. בעתירה נטען כי לאחר שאבוטבול התפטר מראשות המועצה באפריל 2016, בעת שעבד כעורך דין פרטי, נפגש עם מתכננת מחוז חיפה ועם יזם התוכנית רפי מנת כדי לסייע בקידומה, ולכן כאשר דן בה בהמשך בעת ששימש כיו"ר הוועדה פעל בניגוד עניינים.

 

בהחלטה שהתקבלה כפשרה על ידי שני הצדדים אבוטבול התחייב להימנע מלקחת חלק בכל צורה במתחם דורות, ולא ישתתף בדיוני הוועדה המרחבית בעניין, לרבות אם מדובר בתוכנית חדשה וכי החלטת הוועדה המרחבית הקודמת תבוטל.

x