שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

מתחרה לקוינט: גם איתמר בן דוד מועמד לניהול רמ"י

ל"כלכליסט" נודע כי בן דוד, המשמש מאז 2017 כיו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז חיפה, הגיש מועמדות לתפקיד שהתפנה לאחר עזיבת עדיאל שמרון

שלומית צור 07:3523.11.20

מועמד נוסף לתפקיד מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) במקומו של עדיאל שמרון: ל"כלכליסט" נודע כי איתמר בן דוד, המשמש מאז 2017 כיו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז חיפה, הגיש מועמדות לתפקיד.

 

 

שמרון הודיע על התפטרותו בחודש שעבר. כפי שנחשף ב"כלכליסט", החליט שר השיכון המתפטר יעקב ליצמן לקדם בתמיכת חסידות גור את מינויו של ינקי קוינט למנכ"ל החדש. הכוונה למנות את קוינט, המשמש כיום כמנהל רשות החברות, ללא מכרז למנכ"ל רמ"י הובילה להתערבות של נציב שירות המדינה שקבע כי יש לערוך ועדת איתור. הוועדה נפתחה בשבוע שעבר ואף הוארכה ב־10 ימים נוספים. היא נסגרת בימים אלה.

 

בן דוד (49) התחיל את דרכו ברשות התכנון של משרד החקלאות. בין 2017-2006 שימש מנהל תחום תכנון בחברה להגנת הטבע, והיה חלק מהצוות שחתר במשך שנים להקמת הקרן לשטחים פתוחים המממנת מענקים לתכנון ופיתוח השטחים הפתוחים בישראל.

 

יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז חיפה, איתמר בן דוד יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז חיפה, איתמר בן דוד צילום: ענבל מרמרי

 

 

מתוקף תפקידו כיו"ר הוועדה המחוזית, אישר בן דוד מתן היתרים למיזמי תשתית גדולים כמו נמל המפרץ בחיפה, חיבור המערכת היבשתית של ישראל לגז טבעי מהתגליות בים התיכון ועוד. כמו כן, בתקופת בן דוד קודמו תוכניות מתאר כוללניות לכלל המגזרים במחוז.

 

בהיבט הסביבתי הוביל בן דוד קו ברור נגד תוכנית ייבוש שטחי ים בתוכנית מגדלי חוף כרמל בחיפה שיזמה חברת מגדלי חוף הכרמל שבשליטת יצחק תשובה, בשל השלכות שיפגעו בסביבה החופית, מהלך שקיבל גיבוי לאחרונה על ידי בית המשפט העליון.

  

x