$
חדשות נדל"ן

קבוצת מבנה נדל"ן נכנסת לענף מקבצי הדיור: רוכשת את מלון חן בירושלים

המבנה בשכונת בית וגן, מושכר לחברת הדיור הממשלתית עמידר, המשכנת בו עולים וקשישים. מבנה רוכשת 57% מהמבנה מבית ההשקעות מיטב דש תמורת 53.3 מיליון שקל, ועוד 5.8 מיליון שקל מניות. ביתרת הנכס מחזיקה חברת איילון ביטוח

שלומית צור 14:4005.11.20
הנדל"ן המניב החדש: מבנה נדל"ן דיווחה היום (ה') כי רוכשת 57% ממלון חן בירושלים המשמש כמקבץ דיור לקשישים עולים המושכר לחברה הממשלתית עמידר. המוכרת היא בית ההשקעות מיטב דש, שתקבל 53.5 מיליון שקל במזומן, ועוד 5.8 מיליון שקל מניות של מבנה. ביתרת הנכס מחזיקה חברת איילון ביטוח. מדובר בכניסה ראשונה של מבנה לתחום מקבצי הדיור, הנכלל אך הוא בענף הנדל"ן המניב.

 

 

 

מדובר בבניין הממוקם ברחוב הפסגה בשכונת בית וגן, סמוך לכניסה להר הרצל ולרכבת הקלה, המשקיף אל ואדי עין כרם. הוא מושכר מ-1999 בחוזה ארוך טווח לחברת השיכון הממשלתית עמידר עם אופציה להארכה, וכולל 297 יחידות דיור פעילות וכ-18 יחידות נוספות בשלבי בנייה. ה-NOI השנתי של הבניין מוערך בכ-14 מיליון שקל. קבוצת מבנה מחזיקה בשורה של בנייני משרדים בירושלים, בשטח כולל של למעלה מ-100 אלף מ"ר, ובהם בנייני משרדים ברחוב כנפי נשרדים בגבעת שאול המושכרים למשרדי ממשלה כמו משרד ראש הממשלה, המשרד להגנת הסביבה, ורשות המיסים.

 

המנכ"ל דודו זבידה המנכ"ל דודו זבידה צילום: תומר לוי

 

מאז פרץ משבר הקורונה, אפיקי השקעה הקלאסיים של הנדל"ן המניב – משרדים, מסחר ומלונאות, מצויים באי וודאות, והשלכות המשבר על ענפים אלה עוד צפויות להיות מתמשכות. מנגד, שוק ההשכרה ארוכת טווח למקבצי דיור, שגם הוא נדל"ן מניב, מושכר לגופים ממשלתיים כמו משרד השיכון והקליטה, בהסכמים ארוכי הטווח עם המדינה המוגדרת כשוכר טריפל A . הביקושים מצד המדינה לשכן אוכלוסיות מיוחדות כמו קשישים ועולים במקבצי דיור הם יציבים, וזאת לעומת עסקאות של חברות נדל"ן מניב להשכרת משרדים ומסחר, שניזוקו מהמשבר.

 

עוד מדווחים במבנה כי המניות שיונפקו למוכרת יונפקו לפי שער של 9 שקל למניה, מחיר המבטא פרמיה על מחיר השוק בשיעור של כ- 30% ועל ההון העצמי למניה בשיעור של כ- 11.5%. כמו כן צויין כי החל מחלוף 36 חודשים מיום הקצאת המניות, ולמשך 18 חודשים, למוכרת תינתן אופציה למכור את המניות לחברה בתמורה של 9 שקל למניה, וזאת במידה ומחיר המניה באותו מועד יפחת מהמחיר האמור.

 

"אנו רואים בעסקה הזדמנות להרחיב את פרוטפוליו הנכסים שאנו מחזיקים בירושלים" מסר מנכ"ל מבנה נדל"ן דודו זבדה. "מדובר בנכס במיקום איכותי ואטרקטיבי שאנו מאמינים שנוכל להשביח בעתיד".

 

לאחרונה מוזגו חברות מבני תעשייה וכלכלית ירושלים לקבוצת מבנה, לחברה הממוזגת נכסים בכל רחבי הארץ בסגמנטים שונים: כ-40% בתחום התעשייה והלוגיסטיקה (בשווי של כ-3.6 מיליארד שקל), כ-38% בתחום המשרדים (שווי של כ-3.3 מיליארד שקל) וכ-22% בתחום המסחר (שווי של כ-2 מיליארד שקל). בסך הכל מחזיקה הקבוצה בבעלותה נכסים מניבים בהיקף של כ-1.6 מיליון מ"ר בישראל.

x