נדל"ן עולמי

מחפשים לברוח מהלחץ? כפר בסיציליה מציע בתים ביורו

דווקא עכשיו, העיירה הציורית סאלמי מוכרת בתים נטושים בשטחה במחיר של פחית קולה. לדברי ראש העיר "התשתיות באזור שודרגו, כולל החשמל והביוב". והקורונה? מתוך 10,971 התושבים בסאלמי, יש כ-30 חולים מאומתים

שירות כלכליסט 20:2727.10.20

הקורונה אמנם מתפשטת שוב באיטליה, אך עיירה ציורית בסיציליה החליטה בכל זאת כי הגיע הזמן שתצטרף לטרנד שהיה נפוץ עוד לפני שהמגיפה התפשטה, ומציעה למכירה בתים עבור יורו אחד בלבד, בתקווה שתוכל לעבות את האוכלוסייה ההולכת ומדלדלת.

 

העיירה הנוכחית היא סאלמי (Salemi) שמתכוונת להציע למכירה כמה מהנכסים הנטושים והמתפרקים שבשטחה במחיר מצחיק בתקווה למשוך אליה אנשים.

 

 

 

האוכלוסייה בסאלמי הצטמקה משמעותית ב-50 השנים האחרונות, כשלפחות 4,000 תושבים נטשו לאחר רעידת האדמה ב-1968, שגרמה למותם של 261 אנשים באזור. "כל המבנים שייכים למועצת העיר, ואנחנו נזרז את תהליכי המכירה ונקצץ בבירוקרטיה", הבטיח ראש העירייה דומנצ'יו וונוטי בריאיון לאתר CNN. "לפני שהשקנו את היוזמה שדרגנו את התשתיות באזור, כולל החשמל ומערכות הביוב".

סאלמי, סיציליה סאלמי, סיציליה צילום: hitsicily

 

סאלמי היא כאמור לא העיר הראשונה בדרום איטליה שפוצחת ביוזמת מכירת בתים ביורו בלבד. ביולי הציעה העיירה Cinquefrondi בקלבריה עסקה דומה, ובשנה שעברה שתי עיירות אחרות בסיציליה עשו אותו הדבר. לפי וונוטי, סלאמי הייתה אחת העיירות הראשונות שהגו את הרעיון, אך ענייני בירוקרטיה והצורך לשפץ חלק מהנכסים עיכבו את הביצוע. מגיפת הקורונה גרמה לדחייה נוספת. איטליה נחשבת לאחת המדינות שנפגעו בצורה הקשה ביותר מהמגיפה, אף שבסיציליה המצב היה פחות חמור – ובה אומתו כ-17 אלף חולים. כעת מתוך 10,971 התושבים בסאלמי יש בסביבות 30 חולים מאומתים.

 

הבתים יוצעו למכירה פומבית במחיר התחלתי של יורו אחד, ויימכרו למגיש ההצעה הגבוהה ביותר. הבתים המדוברים ממוקמים במרכז העיר ההיסטורי של סאלמי המוקף בחומות עתיקות שנבנו במאה ה-17. כל הבתים כוללים רצפות כפולות וקירות עבים, ובחלקם יש מרפסות המציעות נוף פנורמי. עם זאת, הבתים המשקיפים על העמק נחשבים לשווים ביותר. הבתים עשויים מאבני חול בגווני צהוב – ורוד המגיעים ממערות סמוכות.

 

בתקופת ימי הביניים המשפחות היו ישנות בקומה העליונה של הבית ובעלי החיים שלהן לנו בקומה התחתונה. העיירה שוכנת בגובה 450 מטרים מעל פני הים, כך שהטמפרטורות בה נמוכות יחסית לשאר סיציליה. הרוכשים הפוטנציאלים אינם נדרשים לבקר קודם בסאלמי, אך חובה עליהם לשלוח תוכנית עיצוב ושיפוץ מפורטת כדי להדגים את המחויבות שלהם לפרויקט.

 

כמו כן, יש לשם פיקדון של 3,000 יורו שיוחזר כל עוד השיפוץ יסתיים בתוך שלוש שנים. קונים אשר יהפכו את הנכס שלהם לצימר או לכל סוג אחר של עסק המייצר פעילות כלכלית, יזכו גם להטבות מס. לפי ראש העיירה יש עוד בתים נוספים שלא נכנסו למכירה הנוכחית, שייתכן ויוצעו למכירה בסיבוב הבא.

 

בתים למכירה ביורו אחד בסאלמי בתים למכירה ביורו אחד בסאלמי צילום: שאטרסטוק, גטי

 

 

 

 

בית שנראה נטוש, למכירה בסיציליה בית שנראה נטוש, למכירה בסיציליה צילום: שאטרסטוק

 

 

 

 

 

הנוף של סאלמי הנוף של סאלמי צילום: גטי

 

 

 

 

רחובות סאלמי רחובות סאלמי צילום: שאטרסטוק

 

 

 

 

רחוב בסאלמי רחוב בסאלמי צילום: גטי

 

 

 

מבט מלמעלה מבט מלמעלה צילום: CNN/ Francesco Russo

 

 

 

 

 

המפה של סיציליה המפה של סיציליה

 

 

 

 

 

x