$
נדל"ן עולמי

לחיות כמו רוקפלר: דירתו בשדרה החמישית מוצעת למכירה

הדירה בניו יורק שבבעלות משפחת רוקפלר בנויה על פני כל הקומה ה-15 בבניין וכוללת 4 חדרי שינה ונוף לסנטרל פארק ותג מחיר של 11.5 מיליון דולר. בעבר רכש רוקפלר את הדירה כדי להתאים אותה לדירה נוספת שרכש בבניין הסמוך, אותן חיבר עם מדרגות

שירות כלכליסט 21:2703.10.20
דירה בשדרה החמישית בניו יורק, שסגן נשיא ארה"ב לשעבר נלסון רוקפלר רכש בשנות ה-60 ישירות מהקבלן מוצעת כעת למכירה לראשונה, והמחיר המבוקש עומד על 11.5 מיליון דולר.

הדירה כוללת 4 חדרי שינה ומאכלסת את כל הקומה ה-15 במגדל המשקיף על סנטרל פארק. הדירה כוללת גם מרפסת בגודל 23 מ"ר.

 

 

 

רוקפלור כיהן כסגן נשיא תחת ג'רלד פורד בין השנים 1974-1977. הוא מת ב-1979 בגיל 70. רוקפלור רכש את הדירה המשתרעת על גודל 370 מ"ר ב-1963 אז כיהן כמושל ניו יורק. הדירה נותרה בבעלות המשפחה והיא שייכת לה כבר קרוב ל-60 שנים. לפי המסמכים הרשמיים, כיום היא בבעלות בנו, נלסון רוקפלור ג'וניור.

דירה של רוקפלר דירה של רוקפלר צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS

 

זה לא הנכס היחיד בו החזיק רוקפלור בשדרה החמישית. בבעלותו היה גם טריפלקס רחב היקף בבניין הסמוך, ממנו הוא העביר לאשתו הראשונה מארי טודהנטר קלארק, שתי קומות במסגרת הסדר הגירושים ביניהם והותיר בידיו את הקומה התחתונה. באותו הזמן החלה הבנייה של הבניין הסמוך ורוקפלור ניצל את ההזדמנות כדי לרכוש את הקומה ה-15, שהייתה פחות או יותר באותו הגובה כמו הדירה הנוכחית שלו. הוא שבר קירות והוסיף שש מדרגות כדי לחבר בין הדירות.

 

"זה כלל לא שגרתי – הרעיון שמישהו רוכש דירה על פני קומה שלה כדי להתאים לקומה של בניין סמוך", הודתה סוכנת הנדל"ן קריסטן ג'ורדן, שאחראית על המכירה. "אין לי מושג אפילו איך משיגים אישור לכזה דבר". בהמשך פיצלו שוב בני המשפחה את שתי הדירות, ומכרו את הדירה הראשונה.

 

הדירה הנוכחית המוצעת למכירה כוללת עוד כמה מאפיינים מתקופתו של רוקפלור, כולל חדר עבודה עם חיפוי עץ ופינת אח, וכן רצפות פרקט. עם זאת, בנו ערך כמה שיפוצים, כולל הוספת רצפות שיש למרפסת, וכן החלפת הצנרת במטבח.

 

על אף מגיפת הקורונה, שפגעה גם בסקטור נדל"ן היוקרה בניו יורק, סוכנת הנדל"ן מציינת כי יש התעניינות מרובה בדירה, כולל מצד דיירים שגרים בבניין. "הקונים שחיכו בצד למשך תקופה ארוכה, ממש מזילים ריר עכשיו", סיכם אחד מסוכני הנדל"ן.

 

המרפסת מהדירה של רוקפלר המרפסת מהדירה של רוקפלר צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS

 

 

 

 

חלל הסלון חלל הסלון צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS

 

 

 

 

 

אחד החדרים אחד החדרים צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS

 

 

 

 

 

 

חדר אירוח עם אח חדר אירוח עם אח צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS

 

 

 

 

 

הנוף הנוף צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS

 

 

 

 

 

הבניין בשדרה החמישית הבניין בשדרה החמישית צילום: Google Maps

 

 

 

 

 

x