שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

האחים צרפתי הודיעו שהפסקת כהונתם כמנכ”לים היא "טכנית" בלבד

אסיפת בעלי המניות צפויה לאשר באוקטובר את המינוי מחדש. אלא שעל רקע היסטוריית החיכוכים עם המוסדיים המחזיקים בחברה לא בטוח שמינוים מחדש יעבור בצורה חלקה מדי

דותן לוי 07:5123.09.20
האחים משה ורפי צרפתי מחברת הנדל"ן צבי צרפתי ובניו דיווחו לאחרונה לבורסה כי חדלו לכהן כמנכ"לים משותפים. ל”כלכליסט” הם ציינו שהדיווח "טכני" בלבד, לאחר שב־15 בספטמבר פג תוקף מינוים, ואסיפת בעלי המניות צפויה לאשר באוקטובר את המינוי מחדש. אלא שעל רקע היסטוריית החיכוכים עם המוסדיים המחזיקים בחברה לא בטוח שמינוים מחדש יעבור בצורה חלקה לגמרי.

 

 

מימין: רפי ומשה צרפתי מימין: רפי ומשה צרפתי צילום: גלרה צילום

 

 

ב־2018-2017 אלטשולר שחם, המחזיקה ב־20% מהחברה, טענה כי השכר של האחים אינו פרופורציונלי לשווי ולביצועי החברה, וכי במשך שנים "חגגו" בני המשפחה על הקופה של החברה הבורסאית.

 

לפי אחת הטענות המייסד האב צבי צרפתי ושני בניו לקחו מהחברה כ־150 מיליון שקל באמצעות שכר והטבות נלוות מאז הונפקה בתל אביב לפני 20 שנה. זאת בעוד שווי החברה ב־2017 עמד על 230 מיליון שקל, והיום על 250 מיליון שקל.

 

במסגרת המאבק בין הצדדים הובהר למשפחה כי מוטב לה להפחית משכרה אם היא רוצים להמשיך ולנהל. עלות שכרו של האב, יו"ר החברה, הופחתה בכ־40% ל־85 אלף שקל בחודש, ועלות שכרם של האחים ירדה בכ־40% ל־כ־60 אלף שקל בחודש לכל אחד.

 

מתי אהרון, מנכ”ל אנטרופי ממשל תאגידי: “רק ב־12% מהחברות הציבוריות מכהנים בני משפחה במקביל כיו”ר ומנכ”ל. השיעור הנמוך אינו מפתיע לאור התגברות השיקולים של צורכי השוק ובעלי המניות המוסדיים”. 

  

x