נדל"ן

עיריית תל אביב התקפלה: תפרק את קיר הנינג'ה מול סי אנד סאן

לאחר שתושבי הפרויקט הסמוך עתרו לבית המשפט נגד עבודות שביצעה העירייה להקמת מתחם ספורט ומתקן "נינג'ה" ללא היתר בנייה, הודיעה העירייה לבית המשפט כי תפרק את המבנה

שלומית צור 10:3115.09.20

ניצחון לדיירי פרויקט סי אנד סאן: עיריית תל אביב הודיעה כי תפרק את מתקן קיר הנינג'ה שהחלה להקים בטיילת הסמוכה לחוף הצוק ולפרויקט המגורים. זאת בהמשך לעתירה שהגישו הדיירים, בטענה כי העבודות שביצעה העירייה טעונות היתר בנייה, שלא הוצא מעולם, וכי מתקן הספורט ימשוך קהל רב ויעמיס על התשתיות במקום.

 

 

בהודעה ששיגרו השבוע עיריית תל אביב והוועדה המקומית לתכנון ובנייה לבית המשפט המחוזי מרכז, ציינו השתיים כי הן סבורות שפעלו כדין. "יחד עם זאת, לאחר ששמעו בקשב רב את דבריו של בית המשפט הנכבד, ולאחר התייעצות עם כל הגורמים הרלבנטיים בעירייה, החליטה הנהלת העירייה על הוצאת המתקן נשוא העתירה ועל קירצוף הבטון וחיפוי הקרקע באמצעות ריצוף", צוין בהודעת העירייה. "יוזכר כי העבודות במתחם, לרבות התקנת מתקן השעשועים, בוצעו בין היתר כחלק מעבודות שיקום הטיילת והחוף, שנדרשו כתוצאה מהנזקים הבלתי הפיכים שאירעו במקום בחורף אשתקד", הן הוסיפו וביקשו מבית המשפט למחוק את העתירה.

 

מתקן הנינג'ה מתקן הנינג'ה

 

 

פרויקט המגורים סי אנד סאן פרויקט המגורים סי אנד סאן צילום: שאול גולן

 

הודעת העירייה נשלחה לאחר ששופטת בית המשפט המחוזי מרכז, לימור ביבי, קיבלה ב-13 ביולי את בקשת דיירי סי אנד סאן להוצאת צו זמני נגד ביצוע העבודות להקמת מתחם ספורט בחוף הצוק, שאמורות היו לטענתם לכלול קיר נינג'ה רב ממדים. בבקשה ובעתירה, שהוגשה באמצעות ענת בירן, דפנה תמיר, ורון נבון ממשרד ענת בירן, נטען גם כי במקרה של שריפה או אסון, עומס התחבורה במקום, כתוצאה מהאטרקציה מושכת הקהל, עלול למנוע גישה של רכבי חירום, כמו כיבוי אש או אמבולנס, לבניינים הסמוכים.

 

בדיון שהתקיים בבית המשפט ב-25 באוגוסט, הבהירה ביבי כי לעמדתה העבודות היו טעונות היתר בנייה, אך איפשרה לעירייה לבצע במקום בדיקה מטעם מכון התקנים. כאמור, בעירייה החליטו השבוע על פירוק המתקן.

 

 

 

x