$
חדשות נדל"ן

גבעתיים: יזם תמ"א קיבל אישור לבנות מרפסות שמש החורגת מקו הבניין

ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה קיבלה ערר שהגישה יזמית נדל"ן. בהחלטתה כתבה: “לא סותר את התוכנית העירונית”

דותן לוי 08:0831.08.20

ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה קיבלה ערר שהגישה יזמית נדל"ן, ואישרה לבנות מרפסות שמש החורגת מקו הבניין. מדובר בבניין ישן בן 3 קומות ברחוב מגדל 3 שכונת גבעת רמב"ם שצפוי לעבור תמ”א 38 (חיזוק והרחבה) שתכלול הוספת חמש דירות בשתי קומות.

 

 

ב־2018 אישרה הוועדה המקומית את הבקשה להיתר, אולם בשל מגבלות שקבעה הוועדה המחוזית על הוצאת היתרי בנייה באזור בגלל קידום תוכנית כוללת להתחדשות עירונית, ההיתר הותנה בכך שמרפסות השמש לא יחרגו מקו הבניין.

 

הבניין ברחוב מגדל 3 בגבעתיים הבניין ברחוב מגדל 3 בגבעתיים צילום: אוראל כהן

 

החברה היזמית הגישה ערר לוועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית, באמצעות עורכי הדין אורי אביגד ואוהד גביש ממשרד גולדמן, ארליך, אדלשטיין, אביגד (GEE law), בטענה שתנאי התוכנית שבהכנה ממילא מאפשרים חריגה מקו הבניין לצורך בניית המרפסות. ועדת המשנה לעררים קבעה כי היא לא מצאה סתירה בין הבקשה להיתר לבין התוכנית שבהכנה והחריגה את בקשת ההיתר להרחבת המרפסות מהתנאים המגבילים שנקבעו בתוכנית ההתחדשות העירונית.

 

 

 

לדברי עו"ד גביש, ועדת הערר הבינה כי ישנם מקרים בהם ההיגיון צריך לנצח את הבירוקרטיה: "מאות אם לא אלפי יוזמות בנייה לגיטימיות מוצאות עצמן תקועות היום רק בשל הפחד מאי התאמה לתוכנית ההתחדשות עירונית. החלטת המועצה הארצית היא סימן שניתן להוריד את סף החשש הקיים עבור ההתחדשות העירונית בטווח הארוך, והגיע הזמן לחקיקה שתאפשר מימוש זכויות נקודתיות".

x