$
חדשות נדל"ן

עסקת הייטקיסטים בבני ציון: שי שילר מכר את האחוזה לשלמה קרמר

הנחלה, המשתרעת על פני שטח של כ-12 דונם, ממוקמת בסמוך לביתה של שרי אריסון ולביתו של נעם לניר; סכום הרכישה עומד על כ-40 מיליון שקל

דותן לוי 18:4715.07.20

עסקת ענק בתחום המגורים בין שתי דמויות הנחשבות לאושיות בעולם ההייטק הישראלי. יזם ההייטק שלמה קרמר רכש את האחוזה של שי שילר במושב בני ציון שבשרון בתמורה לסכום של כ-40 מיליון שקל. עבור הרכישה יקבל קרמר נחלה שמשתרעת על פני 12 דונם (חלקות א' ו-ב'), וכן כ-18 דונם חקלאיים במיקום נפרד שערכם הכספי נמוך אך הן חלק מהמשק.

 

שלמה קרמר שלמה קרמר צילום: עמית שעל

 

 

המוכר, שי שילר, הוא אחד מיזמי ההייטק הוותיקים בישראל. בתחילת דרכו הוא נמנה על בכירי חברת קומברס ובהמשך שימש בין היתר כמנכ"ל חברת גיאו אינטראקטיב, כשותף מנהל בקרן ההון סיכון קונקורד, כמנכ"ל אימבלייז וכיו"ר סיטיאיי בריבוע. הרוכש, שלמה קרמר, גם הוא אחד מבכירי עולם ההייטק הישראלי, היה ממייסדיי צ'ק פוינט ואימפרבה וכיום מכהן כמנכ"ל חברת קייטו נטוורקס.

 

שילר רכש את הנחלה בשנת 2000, כ-3 שנים לאחר שרכשה שרי אריסון את הנחלה השכנה, ובהמשך בשנת 2005 רכש נחלה סמוכה גם איש העסקים נועם לניר. מי שעוד מחזיקה בנחלה במושב היא ליאורה עופר, מבעלי חברת מליסרון. מחיר המכירה נחשב לסביר ביחס למושב, אך רחוק מלייצג מחירי שיא במגורי היוקרה בהשוואה לעסקאות קודמות שבוצעו בת"א ובהרצליה פיתוח. כמו כן, המחיר משקף קיפאון מסוים במחירי הנחלות במושבים, היות וכבר לפני כ-5 שנים הציעה ליאורה עופר את אחוזתה במושב במחיר דומה.

 

בעוד שהמחירים במושבים נותרו מאחור, מחירם של פנטהאוזים בתל אביב עלו במשך השנים. עם הזמן בוצעו עסקאות במחירים גבוהים משמעותית מאלה שבמושבים, וחצו את ה-100 מיליון שקל. המורכבות של עסקה במושבים, במיוחד בהיבט המיסוי, גרמה לכך שבשנים האחרונות בוצעו במושבי המרכז - בהם המחירים גבוהים - מעט מאד עסקאות.

x