שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

עובדים באיכילוב, אבל עברו לראש העין: "הסגר גרם לנו להעריך מרחב מחייה"

בחברת נצבא מדווחים כי מאז היציאה מהסגר, פחות מחודשיים, השכירה החברה 71 דירות שהיא בונה בצפון ראש העין, בין השאר לישראלים שמוכנים להתרחק מעט מגוש דן כדי לחסוך בדמי השכירות שמשמעותיים כעת בשל משבר הקורונה

שלומית צור 08:4003.07.20

גם זו אחת מהשפעות הקורונה: בחברת נצבא מדווחים כי מאז היציאה מהסגר, פחות מחודשיים, השכירה החברה 71 דירות שהיא בונה בצפון ראש העין, בין השאר לישראלים שמוכנים להתרחק מעט מגוש דן כדי לחסוך בדמי השכירות וכאלה שמבינים שפתרון השכירות ארוכת הטווח מתאימה לימים של חוסר ודאות.

 

 

 

מאז יוני 2019 השכירה נצבא 350 דירות, מתוך כ-650 דירות שבכוונתה להשכיר בפרויקט. בסה"כ כולל הפרויקט של נצבא 1,200 דירות והסטה של למעלה ממחצית ממנו לשכירות יכולה ללמד על השינויים שחלו בשוק, לפני הקורונה ואחריה. על פי הערכות תרשום נצבא הכנסות משכר דירה של כ-30 מיליון שקל בשנה מהשכרת 600 דירות, לפי שכר דירה ממוצע של 4,000 שקל בחודש. 350 הדירות מושכרות בשכר דירה כולל של כ-1.4 מיליון שקל בחודש.

ענבל וגיא קופרשטיין, שעובדים בבית החולים איכילוב בתל אביב, התגוררו בשנים האחרונות בשכירות במגדל המגורים של בית החולים, בו דירות מסובסדות לסגל בית החולים. לאחרונה, הם עברו להתגורר בשכירות בפרויקט בראש העין, למרות המרחק ממקום עבודתם.

 

ענבל, גיל והתינוק שגיא קופרשטיין ענבל, גיל והתינוק שגיא קופרשטיין צילום: אוראל כהן

 

בשיא משבר הקורונה הם מצאו עצמם – זוג עם תינוק – בדירה של 37 מ"ר במגדל איכילוב, עליה שילמו 3,900 שקל בחודש. עבור דירת 5 חדרים ב"נצבא סיטי" בראש העין הם משלמים 4,250 שקל בחודש. "אני אחות, ובעלי עובד במכון הרנטגן", מספרת קופרשטיין. "כשהתפרצה הקורונה, בעלי עבד כל הזמן, לפעמים חזר אחרי משמרת לילה, והיה צריך כמה שעות בודדות של שקט כדי לישון. מאחר ואני הייתי בבית עם תינוק, היה קשה מאוד להסתדר בדירה כל כך קטנה. אחרי שגרים תקופה ארוכה בדירה כל כך קטנה, וחלק מהזמן בהסגר, מעריכים את מרחב המחייה. נכון שהיום זה לא כמו לגור ממש בתוך בית החולים ולרדת לעבודה, אבל המחיר של הנסיעות שווה את התמורה שקיבלנו לאיכות חיים שלנו".

 

פרויקט "נצבא סיטי" כולל כ-1,250 דירות ב-19 בניינים, בקרבת מחלף קסם בצפון מערב ראש העין. מחירי השכירות קבועים וצמודים למדד, למשך תקופה של עד 5 שנים, כאשר לשוכר תחנת יציאה בסיום כל שנה. בסמוך מקימה נצבא גם פארק עסקים בשטח 300 אלף מ"ר שצפוי להיות מאוכלס החל מ-2021 במסחר ומשרדים.

 

"הקורונה הובילה לכמיליון מובטלים, וכל ישראלי שמיני לא הצליח לשלם שכר דירה", אומר שרון תוסייה כהן, מנכ"ל משותף בחברת נצבא. "בפרויקט שכירות כזה אנחנו מנטרלים לחלוטין את הקושי הגדול ביותר של השוכרים - אי הוודאות, וזאת בזכות חוזה ארוך טווח ובזכות ההתחייבות שלנו לכך שדמי השכירות יישארו ללא שינוי ראלי למשך 5 שנים".

 

 

  

x