$
נדל"ן עולמי

דיווח: IBM עוזבת את בניין WeWork בניו יורק שבבעלות נוימן

ענקית התוכנה שכרה ב-2017 בניין שלם מחברת חללי העבודה המשותפים. לפי ביזנס אינסיידר - היא תעזוב את הנכס בסוף הקיץ

שירות כלכליסט 16:4805.06.20

תאגיד מרכזי מפסיק לשכור חללי עבודה מחברת ווי וורק (WeWork), בבניין הסמוך לכיכר יוניון בניו יורק, שבבעלות המנכ"ל המודח אדם נוימן. לפי הדיווח בביזנס אינסיידר, חברת IBM תצא מחלל העבודה בגודל 70 אלף רגל רבוע (כ-6,500 מ"ר) של חברת השכרת חללי העבודה המשותפים באוניברסיטת 88 לאחר סיום הקיץ.

 

 

נוימן, שמחזיק ב-50% מהחברה ובעל הנכס, נקב לו ערך של 110 מיליון דולר בספטמבר, לקראת ההנפקה הציבורית שתכננה החברה (שלבסוף לא יצאה אל הפועל) - אז צוינה בעלותו על הנכס כניגוד עניינים פוטנציאלי. נכון ליום חמישי אחה"צ בשבוע שעבר, הנכס עומד למכירה, כך אישר מתווך הרישום של הבניין.

 

חוזה השכירות של IBM היה אבן דרך לווי וורק כשנחתם בשנת 2017. זה היה חוזה השכירות הראשון שבמסגרתו השכירה חברה בניין שלם. ווי וורק מנהלת את החלל בכיכר יוניון רק בשביל IBM - והפוטנציאל לסיום מהיר של חוזים סומן כגורם סיכון אפשרי בתשקיף שפורסם לפני ההנפקה.

 

אדם נוימן אדם נוימן צילום: גטי אימג'ס

 

 

המהלך מגיע לאחר שורה של צרות פיננסיות מאז החל המשבר - הן עבור ווי וורק והן עבור יבם. הכנסותיה של יבם צנחו ברבעון הראשון והיא הודיעה על סבב פיטורים. דובר יבם, דאג שלטון (Doug Shelton) אמר לביזנס אינסיידר שהמהלך הנוכחי אינו קשור לקיצוצים. חברת יבם, שהמטה שלה נמצא במחוז ווסטצ'סטר, מנהלת שיחות מאז הסתיו על איחוד משרדיה במנהטן

 

מבחינת ווי וורק, מגפת הקורונה פגעה קשות בחברה. שוויה עומד כעת על פחות מ-10% מ-47 מיליארד דולר שננקב בעבר. מאז הסגר במרץ, החברה מאחרת בתשלומי שכר דירה במיקומים שונים ברחבי ארה"ב תוך נסיונות לחדש חוזי שכירות. החברה חייבת עשרות מיליארדי דולרים - כולל חובות על הנכס המדובר.

 

 

הבניין בניו יורק, ליד כיכר יוניון הבניין בניו יורק, ליד כיכר יוניון צילום: Google Maps

 

x