$
נדל"ן עולמי

אלון מאסק מציע למכירה שני נכסי יוקרה בלוס אנג'לס

זאת, יומיים לאחר שהודיע כי לא יחזיק עוד בנדל"ן. מדובר באחוזה המשקיפה על הקאנטרי קלאב של בל אייר ומחירה 30 מיליון דולר ובחווה שהיתה שייכת בעבר לשחקן ג'ין וילדר ומוצעת למכירה ב-9.5 מיליון דולר. מאסק לא יישאר הומלס, יש לו עוד 5 נכסים בשווי כולל של 60 מיליון דולר

שירות כלכליסט 14:2205.05.20

שניים מהבתים של אלון מאסק בלוס אנג'לס מוצעים, כך מדווח אתר CNBC. הבתים פורסמו באתר הנדל"ן Zillow שלשום (א'), יומיים בלבד לאחר שהיזם המיליארדר כתב בטוויטר כי בכוונתו למכור את כל הנדל"ן שלו.

 

שתי האחוזות של מאסק המוצעות למכירה ממוקמות בשכונת בל אייר היוקרתית בלוס אנג'לס. אחד הנכסים הוא חווה הכוללת חמישה חדרי שינה והמחיר המבוקש הוא 9.5 מיליון דולר. היא היתה שייכת בעבר לשחקן ג'ין וילדר, שגילם את ווילי וונקה בסרט ווילי וונקה ומפעל השוקולד. החווה כוללת גם בריכה ובית אורחים נפרד.

 

 

החווה למכירה החווה למכירה צילום: Zillow

 

לגבי החווה צייץ מאסק ביום שישי כי מי שירכוש את הבית צריך לשמור עליו כפי שהוא. "רק תנאי אחד למכירה: אני הבעלים של הבית הישן של ג'ין וילדר. אי אפשר להרוס אותו או לקחת חלק מהנשמה שלו".

 

 

האחוה שלמכירה האחוה שלמכירה צילום: Zillow

 

הנכס השני הוא אחוזה עם שישה חדרי שינה והמחיר המבוקש הוא 30 מיליון דולר. היא משקיפה על הקאנטרי קלאב של בל אייר. הבית נבנה ב-1990 ועבר שיפוץ מקיף כך שהוא כולל היום אזור אירוח נרחב. סוויטת ההורים כוללת גם שתי אמבטיות וחדר ארונות. כמו כן יש חדר עבודה המתפרס על פני שתי קומות, חדר קולנוע ביתי, מגרש טניס מואר, מרתף יינות, חדר כושר, בריכה, מדשאות, פרדס מסלול מרוצי מכוניות וחנייה לחמש מכוניות.

 

הציוץ ביום שישי הגיע מיד לאחר שכתב ל-33.6 מיליון העוקבים שלו ברשת החברתית כי מניית טסלה, יצרנית המכוניות החשמליות שבבעלותו, נסחרת במחיר גבוה מדי. בעקבות זאת נמחקו 14 מיליארד דולר משווי השוק של החברה. בשלב זה עוד לא מובן מה המניע מאחורי המעשה הזה של מאסק.

 

גם לאחר מכירת שתי האחוזות  לא יישאר מאסק הומלס. בידיו יוותרו עוד חמישה נכסי נדל"ן, 4 מהם בשכונת בל אייר ואחד ליד מטה טסלה בצפון קרוליינה. השווי הכולל של חמשת הנכסים מוערך בלפחות 60 מיליון דולר.

 

 

 

 

x