שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

מנכ"ל אלקטרה נדל"ן: "סגרנו בריכות וחדרי כושר במקבצי דיור בארה"ב"

החברה דיווחה כי מכרה מקבץ דיור בפלורידה תמורת 37 מיליון דולר, וכי הסיוע הכלכלי של הממשלה לאזרחים האמריקאים נותן לה רשת ביטחון. יחד עם זאת אומר גיל רושינק, "אם צריך נדחה מועדי תשלום לשוכרים שלנו"

שלומית צור 18:1529.03.20

חברת אלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו ובניהולו של גיל רושינק, הודיעה היום (א') כי השלימה עסקה למכירת מקבץ דיור בן 280 יחידות דיור בפלורידה, תמורת 37 מיליון דולר. לדברי מנכ"ל החברה גיל רושינק, הרוכשת אף היא חברה שמתמחה בתחום מקבצי הדיור וזו לא נסוגה מהעסקה בעקבות פרוץ משבר הקורונה.

 

נכון להיום מחזיקה ומנהלת החברה 89 מקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב, בהם קרו בל-30 אלף יחידות דיור, כאשר שווי תיק הנכסים בארה"ב מוערך ב-15.5 מיליארד שקל.

 

גיל רושינק גיל רושינק צילום: אורן קהן

 

"הניהול של הדירות הוא עצמי והחברה מעסיקה 650 עובדים שאף אחד מהם לא פוטר ולא יצא לחל"ת", אומר רושינק. "מאז תחילת משבר הקורונה, סגרנו את כל הבריכות וחדרי הכושר משימוש, בהתאם להוראות משרד הבריאות האמריקאי. הממשל אולי הפנים מאוחר את משבר הקורונה, אבל ברגע שהתפרסמו הנחיות, העם האמריקאי הוא עם מאד צייתן ועושה את הדברים לפי הפרוטוקול".

 

רושינק טוען כי הסיוע הכלכלי עליו הצהיר הממשל האמריקאי שיינתן ישירות לאזרחים בגין משבר הקורונה, נותן לחברה ביטחון יחסי כי למשבר לא יהיו השלכות משמעותיות על ניהול מקבצי הדיור. "הממשל קיבל מהר מאוד החלטה להקצות חבילת סיוע של 2 טריליון דולר, כאשר הממשלה מעבירה ישירות לחשבון הבנק של אזרח בוגר 1,200 דולר ו-500 דולר עבור כל ילד", אומר רושינק. "מי שזכאים להטבה הם כל מי שמשתכרים בסך של 75 אלף דולר לשנה, שהם 95% הדיירים שלנו. בנוסף, במדינות שבהן אחוז האבטלה עולה על 10% יקבלו התושבים 100% משכרם למשך 26 חודשים. הממשלה האמריקאית רוצה למנוע משבר כלכלי ומשקיעה 350 מיליארד דולר בחברות במטרה להחיות אותן. זאת אמירה חשובה של ממשלה שמעוניינת להקטין את השלכות המשבר על הכלכלה".

 

לדברי רושינק בתחום ההשקעה במשרדים המצב הוא בעייתי מאוד, אבל במקבצי דיור נכון להיום הסיוע לאזרחים נותן ביטחון גם למשקיעים. "בסוף האמריקאי צריך לגור במקום כלשהו, ובעיתות משבר הציבור מעדיף לא להתחייב למשכנתא ולקנות דירה, אלא דווקא לגור בשכירות", מוסיף רושינק. "ראינו את זה גם ב-2008. האם ענף הדיור להשכרה לא ייפגע בעתיד? זה יהייה חסר אחריות להגיד. כרגע אנחנו שומרים על תפוסות, ונחדש חוזים מול דיירים גם אם נצטרך להיות גמישים יותר ולדחות מועד של תשלום אם צריך".

  

x