$
חדשות נדל

משבר הקורונה: נצבא פוטרת בעלי חנויות משכר דירה ודמי ניהול

החברה הודיעה לבעלי חנויות בתחנות המרכזיות והחנויות במרכזים המסחריים, כי לא תגבה מהם שכר דירה ודמי ניהול החל מה-15 במרץ ועד להנחיות חדשות שיאפשרו פתיחת החנויות

שלומית צור 19:1023.03.20

אפקט הקורונה: חברת נצבא המשכירה ומנהלת שטחי מסחר, הודיעה הערב (א') לשוכרי חנויות במרכזים המסחריים של החברה, לרבות מתחם האיירפורט סיטי ושטחי המסחר בתחנות המרכזיות בכל רחבי הארץ, כי החברה לא תגבה מהם דמי שכירות ודמי ניהול החל מה-15 במרץ ועד להנחיות חדשות שיאפשרו פתיחת שטחי המסחר.

 

 

מהמכתב שנשלח לשוכרים והגיע לידי "כלכליסט" עולה כי שוכרי משרדים, מרכולים ופארם, אשר ההנחיות הנוכחיות מאפשרות המשך עבודתם, יחויבו בדמי שכירות וניהול ללא כל שינוי.

  צילום: עמית שעל

  

"לאור המשבר הנוכחי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, קיבלה הקבוצה החלטה להיטיב עם השוכרים על ידי מתן הקלות בתשלום דמי השכירות והניהול לשוכרים בקניונים, במרכזים המסחריים הפתוחים ובתחנות המרכזיות של הקבוצה", נכתב במכתב שנשלח לשוכרים על ידי שרון תוסיה כהן מנכ"ל משותף בנצבא". עוד נכתב, "החל מה-15 במרץ ועד להודעה בה תתאפשר פתיחת בתי העסק על פי תקנות החירום, תחדל החברה מלבצע גבייה של דמי השכירות והניהול מהשוכרים באמצעות הוראות הקבע או שיקים עתידיים".

 

עוד מציין תוסיה כהן במכתב כי דמי השכירות והניהול יוקפאו גם לשוכרים שנאלצו לסגור את החנויות בפועל, ושוכרים ששילמו מראש את שכר הדירה יקבלו זיכוי מתאים בגין התקופה שבין ה-15 במרץ ועד למועד שבו יוסרו המגבלות.

 

מנגד, שוכרים שכן יפעילו את החנויות, יחוייבו בדמי שכירות בהתאם לאחוז מהפידיון החוזי שנקבע בהסכם השכירות, או בגבה 8% מהפדיון במידה ולא נקבע הוסדר אחוז פדיון בהסכם.

 

עוד צוין במכתב כי ההקלות כפופת להחלטות הממשלה בקשר לפיצויים שיינתנו על ידי המדינה לכיסוי הוצאות שכירות וניהול לשוכרים. במקרה ויינתנו פיצויים כאלה בעתיד, החברה תתקזז עם השוכרים בגין ההטבה שניתנת כעת.

x