$
חדשות נדל"ן

מאבק על הגישה לגן הלאומי אכזיב: עיריית נהריה דורשת מיליונים מרשות הטבע והגנים

העירייה הגישה לרשות היטל סלילה בגובה של 5.5 מיליון שקל עבור הגישה לגן הלאומי עליו הגישה רשות הטבע עתירה; אחת הטענות של הרשות כנגד ההיטל היא שהעירייה "פלשה" לגן בעת ביצוע העבודות

דותן לוי 17:3711.03.20

עיריית נהריה ורשות הטבע והגנים צפויות להתדיין בבית המשפט המחוזי בחיפה בעקבות חילוקי דעות הנוגעים לסלילת כביש הסמוך לאחד מהגנים הלאומיים היפים בארץ – הגן הלאומי באכזיב.

 

בעתירה מנהלית שהגישה רשות הטבע והגנים נגד עיריית נהריה היא טוענת כי העירייה חייבה אותה בסכום של כ-5.5 מיליון שקל עבור היטלי סלילה ותיעול בשטח הגובל בגן הלאומי באכזיב.

 

 גן לאומי אכזיב גן לאומי אכזיב

 

בעתירה טוענת הרשות באמצעות עורכי הדין עפר שפיר ורועי גנוט ממשרד עפר שפיר ושות', כי גן לאומי אינו נחשב כנכס החייב בהיטלים, וזאת לאור טיבו ומהותו כנכס המיועד לספק שירותים לציבור וכן כי מדובר בנכס עתיר שטח, שהשימוש שלו בתשתיות הוא שולי וזניח, בוודאי ביחס להיקפו.

 

עוד טוענת הרשות, כי חלק מהעבודות שבוצעו נעשו בתוך תחומו של הגן הלאומי, והמשמעות היא שעיריית נהריה "פלשה" אל תחומי הגן ובכך יש פגיעה גסה בזכויותיה הקנייניות של הרשות. לאור זאת, נטען, לא ניתן לראות בעבודות ככאלה שמקימות עילה לחיוב בהיטל. טענה נוספת מצד הרשות היא כי הגן הלאומי קיים שנים רבות, מאז 1966, ומשרתות אותו תשתיות עירוניות אשר כבר קיימות, כדוגמת כבישים, מדרכות ומערכת ניקוז. לטענת הרשות, ברחובות הגובלים בגן נסללו כבישים ומדרכות לפני המון שנים, לצד תשתיות ניקוז המשרתות אותו, ולכן ביצוע העבודות אותן טוענת העירייה שבצעה, אינן מקנות לגן שום יתרון או הנאה ראשונית המהווה עילה לחיוב.

 

עוד טוענת הרשות, כי למיטב ידיעתה העבודות המדוברות מומנו על ידי יזמים פרטים ולכן העירייה ממילא מנועה מלגבות היטלים בגינן.

 

מעיריית נהריה טרם נמסרה תגובה

x