חדשות נדל"ן

מלון דיפלומט עתר: פנו את העולים לטובת השגרירות

פונה לבימ"ש השלום בבקשה שיורה למדינה להתפנות לאחר שבג"ץ סירב לדון בנושא

אמיתי גזית 08:1727.02.20

בעלי מלון דיפלומט בירושלים מבקש מבית משפט השלום ירושלים להורות למדינה לפנות את המלון עד ה־20 ביוני כדי שיוכל להעבירו לידי הממשל האמריקאי. המלון מושכר למשרד העלייה והקליטה ומשמש כבית דיור מוגן ל־270 משפחות עולים מחבר העמים. ב־2014 נמכר השטח לממשל לצורך הקמת שגרירות ארה"ב בבירה, והוא צפוי לעבור סופית לידיה בחודש יולי.

 

 

חברת מלון מרינה של דובי שיף, המחזיקה במלון דיפלומט, עתרה בחודש ינואר לבג"ץ לאחר שהמדינה התמהמה בפינוי המבנה. לפני שבועיים הודיעה המדינה בתשובה לעתירה כי לא תוכל לפנות את המלון במועד אלא רק בעוד שלוש שנים. בג"ץ דחה את העתירה בטענה כי מדובר בסוגייה אזרחית חוזית, ולכן פנה עתה שיף לבית משפט השלום. התביעה החדשה, שהוגשה באמצעות עו"ד דוד זיילר וד"ר סער פאוקר ממשרד הרצוג פוקס נאמן, מכוונת נגד משרד העלייה והקליטה וחברת עמידר, שמנהלת את הנכס עבור המדינה.

 

 

מלון דיפלומט בירושלים מלון דיפלומט בירושלים צילום: עטא עוויסאת

 

מהתביעה עולה כי חוזה השכירות הוארך לאחרונה ב־2016, ואז נקבע שיסתיים סופית ב־20 ביוני 2020 בלי אופציה להארכה נוספת. עוד נטען כי בחוזה הובהר למשרד הקליטה ששטח המלון נמכר לממשל האמריקאי. זאת לאחר שב־2014 מימש הממשל אופציה שהוענקה לו לרכישת השטח.

 

מהתביעה עולה כי שיף יקבל את יתרת התשלום מהממשל רק לאחר המסירה הסופית של השטח. לפי נתוני רשות המסים שיף קיבל עד כה תשלום ראשון של 81.5 מיליון שקל, וצפוי לקבל תשלום נוסף של עוד 191 מיליון שקל. "אי קיום ההסכם עלול לחשוף את התובע (חברת מלון מרינה — א"ג) לסנקציות חוזיות חמורות", נטען בתביעה. עוד צוין כי "אי פינוי הנכס במועד מאיים לשבש את מעבר השגרירות לירושלים".

 

מעמידר נמסר בתגובה: עמידר מפקחת על הגורם שמנצל ומתפעל את מקבת הדיור, בהתאם להנחיות משרד הקליטה. פינוי המתחם ומתן חלופות לאכלוס הדיירים אינו באחריות החברה". ממשרד הקליטה נמסר: "התביעה טרם הגיעה לידינו ולכשתגיע נשיב לבית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x