$
חדשות נדל"ן

אדם נוימן שוכר פנטהאוז בארסוף - כמה השכירות ומי המשכיר?

מייסד חברת חללי העבודה המשותפים WeWork חזר לישראל ועבר להתגורר בפנטהאוז בבניין משותף. המיקום: 100 מטר מקו החוף של ארסוף

אמיתי גזית 07:1920.02.20

אדם נוימן, מייסד חברת חללי העבודה המשותפים WeWork, עבר להתגורר בשכירות בתשלום מוערך של 100 אלף שקל בחודש. הנכס שאליו עבר לאחרונה הוא פנטהאוז ברחוב צדף ים בארסוף, שנמצא בבעלות חמי רפאל.

 

 

 

הפנטהאוז משתרע על כ־500 מ"ר, כולל מרפסת, בקומה השלישית והרביעית של בניין המגורים היחיד בארסוף. הבניין נבנה על צוק, כ־100 מטר בלבד מחוף הים, ומוקף שמורת טבע.

 

אדם נוימן על רקע הבניין בארסוף אדם נוימן על רקע הבניין בארסוף צילומים: יח"צ, עמית גרון | גוטסמן שמלצמן אדריכלות

 

הנכס נחשב נדיר ויוקרתי במיוחד בזכות המיקום, והעובדה שמאז 2004 יש מגבלות חמורות על בנייה במרחק של פחות מ־300 מטר מחוף הים.

המגרש, שהיה בבעלות היזם היהודי שוויצרי ישראל בולג, יועד במקור למלון, בתוכנית שאושרה בשנות ה־90 של המאה הקודמת. לאחר אישור התוכנית נמכר המגרש לקבוצת רוכשים אמידים שקידמה את שינויי ייעוד המגרש למגורים ותכננה את המבנה המיוחד באמצעות האדריכלים אסף גוטסמן ועמי שמלצמן. לאחר שנים של הליכי תכנון הושלם אכלוס הבניין ב־2018.

 

לבאים מכיוון הכביש הבניין נראה כמבנה בן שתי קומות, ושאר המפלסים פרוסים במורדות הצוק לכיוון הים. כל דירה מתפרסת על שטח שלא היה מבייש וילה גדולה בהוד השרון, ולרוב הדירות שני מפלסים. לכל הדירות קירות מסך ומרפסת ענקית עם תצפית לים. כמו כן לכל דירה שלוש חניות ובריכה משותפת. לא בדיוק הסטנדרט בבניינים משותפים.

 

 

WeWork ניו יורק WeWork ניו יורק צילום: AFP

 

אדם נוימן גדל בקיבוץ ניר עם, עבר לניו יורק, וב־2010 ייסד את WeWork. במהלך 2019 הערכת השווי שלה צנחה ב־80% לסכום של 8 מיליארד דולר, והנפקת המניות שלה בוטלה. קרן ההשקעות היפנית סופטבנק השתלטה על החברה, ודרשה את פרישתו של נוימן אך הותירה אותו עם פיצוי נדיב בגובה 1.7 מיליארד דולר. השבוע פורסם כי נוימן מוכר את ביתו ב־37 מיליון דולר, טריפלקס ברחוב אירווינג פלייס במנהטן.

 

בעל הדירה בארסוף חמי רפאל הוא מבעלי קניר השקעות, בעלת שליטה יחד עם שלמה נחמה באלומיי קפיטל, שותפה בתחנת הכוח לייצור חשמל רדואר, ועוסקת בייצור אנרגיה פוטו־וולטאית באירופה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x