$
נדל"ן עולמי

אדם נוימן מעמיד למכירה טריפלקס במנהטן ב-37.5 מיליון דולר

נוימן, שנאלץ לפרוש בספטמבר האחרון מתפקיד מנכ"ל WeWork בעקבות כשלון ההנפקה של החברה, רכש בזמנו ב-35 מיליון דולר, 4 דירות ביניהן פנטהאוז. לאחרונה הוא מיזג את דופלקס הפנטהאוז עם הקומה מתחתיו ויצר דירה בת שלוש קומות שמוצעת עתה למכירה

שירות כלכליסט 12:5016.02.20

אדם נוימן, מייסד WeWork ולשעבר מנכ"לה, השוהה כעת בישראל, העמיד למכירה את הטריפלקס שלו במנהטן ב-37.5 מיליון דולר. הבניין נמצא בשכונת גראמרסי הסמוכה לפארק גראמרסי (Gramercy Park).

 

 

שמועות על כך שניומן מתכוון למכור את הטריפלקס המשופץ שלו החלו להיות מופצות כבר דצמבר החולף, והן התממשו סופית ביום חמישי.

 

בחודש ספטמבר 2019 נאלץ לפרוש מתפקיד מנכ"ל WeWork בעקבות כשלון ההנפקה של החברה. החלטת הפרישה של נוימן מהחברה הגיע לאחר שורה של לחצים מהמשקיעה המרכזית של החברה סופטבנק אשר רצתה להשתלט על החברה ולבצע בה ארגון מחדש משמעותי שכולל מינוי מנכ"ל חדש וכן פיטורים מסיביים של אלפי עובדים. נוימן ויתר על אחוזי שליטה בחברה ועל כל מעורבות בפעילות השוטפת בה, אך קיבל פיצויים של כ-1.7 מיליארד דולר.

  

אדם נוימן, ברקע גרם המדרגות בטריפלקס אדם נוימן, ברקע גרם המדרגות בטריפלקס צילום: compass

 

ניומן רכש ארבע דירות בבניין דירות משנות ה-20, ביניהן פנטהאוז בשנת 2017, תמורת סכום של 35 מיליון דולר. העסקה סימנה שדרוג עבור היזם ואשתו, רבקה פאלטרו ניומן, מייסדת שותפה ב-WeWork, שבבעלותם כבר בית עירוני בשכונת גריניץ וילג', עבורו שילמו 10.5 מיליון דולר ב-2013.

 

שלא כמו בעסקה שעשו בגריניץ אותה ביצע הזוג בשמותיהם, לשם רכישת הבית בגראמרסי הם בחרו שטשטוש זהותם מאחורי חברה בע"מ. אולם בקשות הבנייה השאפתניות שהוגשו מאוחר יותר, במטרה לבצע שיפוצים בנכס, אישרו את הקשר.

 

במהלך שלוש השנים האחרונות ביצעו בני הזוג שינויים דרמטיים בבית בגראמרסי. הם מיזגו את דופלקס הפנטהאוז הקיים עם הקומה מתחתיו בשלמותה, על מנת ליצור דירה בת שלוש קומות.

 

מטבח עם פינת אוכל, סלון וחדר אוכל נפרד ממוקמים לאורך הקומה העליונה, מה שמעניק לאזור המגורים והאירוח גישה ישירה למרפסת גג של 72 מ"ר. גרם מדרגות לולייני יורד במרכז הדירה בין כל שלושת המפלסים.

 

ארבעה חדרי שינה בגדלים שונים משתרעים על פני הקומה האמצעית, בזמן שהקומה מתחת, החמישית בבניין, מוקדשת לחדר השינה המרכזי. חדר שינה וחדר ישיבות בצורת L ממלאים חצי מהקומה, ואילו בחציה השני ישנו חדר ארונות גדול ומשרד.

 

תמונות של פנים הבית מציגות עיצוב אלגנטי בפלטת צבעי לבן ואפור עם גופי תאורה ופרטים בהשראת ארט-דקו.

 

הבניין שבו נמצא הטריפלקס הבניין שבו נמצא הטריפלקס צילום: compass

 

 

 

 צילום: compass
 צילום: compass

 

 

 צילום: compass

 

 

x