$
חדשות נדל"ן

נפתחה ההרשמה לפרויקט המגורים המוזל למורים בת״א

מטרת הפרויקט היא לפי עיריית ת"א, "לטפל במצוקתה בגיוס אנשי הוראה למערכת החינוך בעיר"; מדובר באחד משלושת הבניינים בפרויקט שוק העליה, שצפוי להסתיים ב-2021. המכרז יסתיים ב-1 במרץ. והתנאים? ביניהם תעודת הוראה מוכרת ותקרת הון עצמי של עד 300 אלף שקל

ענת דניאלי 13:1415.01.20

נפתחה היום ההרשמה (ד') להגרלת 70 דירות בבניין מגורים חדש בשכונת פלורנטין, שמיועד כולו לאנשי הוראה וחינוך בתל אביב.

 

 

ההרשמה למכרז תסגר ב-1 למרץ. ״הפרויקט בא לטפל במצוקת עירייה בגיוס אנשי הוראה למערכת החינוך בעיר ושימורם בה לאורך זמן, כך נמסר מהעירייה.

הדמיית פרויקט שוק העליה בגשם הדמיית פרויקט שוק העליה בגשם הדמיה: קאנטרי קהילתי - ציונוב ויתקון אדריכלים

 

הפרויקט ייבנה באחד משלושת הבניינים בפרויקט שוק העליה, ובו ייבנו בסה״כ 164 דירות, אשר 70 מתוכן מיועדות לדיור בר השגה, כאמור, להשכרה למורים וייקרא ׳בית המורה׳.

 

בנייתו עתידה להסתיים בתחילת 2021. שכר הדירה בו יעמוד על 3,800 שקל בחודש ו-450 שקל דמי ניהול חודשיים. בפרויקט יוצעו לזוכים בהגרלה דירות בנות 3 חדרים לפרק זמן של חמש שנים. 35 מהדירות מיועדות לזוגות נשואים או לידועים בציבור עם או בלי ילדים, ולמשפחות חד הוריות. 35 מהדירות מיועדות ליחידים למגורים בשותפות.

 

בנוסף לכך, יוקמו במקום קאנטרי קהילתי שיכלול בריכות ומכון כושר, וגינה ציבורית גדולה לרווחת התושבים. כ-600 מ"ר יוקדשו למסחר בקומת הקרקע של שניים משלושת הבניינים וחניון ציבורי שיכלול כ-260 מקומות חניה, ייבנה בחלקו המערבי של המתחם בחזית לרחוב העלייה, במבנה ששימש בעבר חלק משוק העלייה ומעליו.

 

בין תנאי ההשתתפות: תעודת הוראה מוכרת ותקרת הון עצמי של עד 300 אלף שקל

 

תנאי הזכאות להגרלה כוללים תעודת הוראה ממוסד אקדמי מוכר, ניסיון בהוראה; למורה ניסיון של שנתיים לפחות מסיום ההתמחות (סטאז') בהוראה בבית ספר בהיקף משרה של 80% לפחות, בחמש השנים שקדמו למועד הקובע. תנאי נוסף הינו הסכם פעיל להוראה בבית ספר בתל אביב-יפו: ״למורה הסכם עבודה להוראה באחד מבתי הספר בתל אביב-יפו לשנת הלימודים הבאה, בהיקף משרה של 80% לפחות. מובהר כי מורה אשר יתגורר בפרויקט לדיור למורים, אך יפסיק/תופסק עבודתו כמורה בבית הספר בתל אביב-יפו יידרש לפנות את דירת המגורים בתוך 60 ימים ממועד ההודעה על הפסקת העבודה״.

 

עוד בין התנאים להשתתפות, על המורה להיות חסר דירה וכך כל הבגירים במשק הבית שהינם חסרי דירה או שאינם בעלים של חלק העולה על שליש מדירה, בעלי תעודת זכאות של משרד הבינוי והשיכון או אישור השתתפות בתכנית "מחיר למשתכן".

 

הדמיית פרויקט שוק העליה הדמיית פרויקט שוק העליה הדמיה: קאנטרי קהילתי - ציונוב ויתקון אדריכלים

 

מהעירייה נמסר גם כי בין התנאים להרשמה, קיים צורך במיצוי כושר ההשתכרות: בשלוש השנים שלפני המועד הקובע עבד המורה (בהוראה או בכל עבודה אחרת) לפחות 24 חודשים ב-80% משרה לפחות, ומתוכם 12 חודשי עבודה ב-80% משרה באופן רציף (32 שעות שבועיות).

 

למועמד סטודנט: הדרישה לעבודה של 12 חודשי עבודה ב-80% משרה באופן רציף לא תחול על מורה שלמד במוסד אקדמי מוכר בתקופה של 24 חודשים שקדמו למועד הקובע (מבלי לגרוע מיתר הדרישות בתנאי זכאות זה).

 

בנוגע להכנסות המועמד, סך ההכנסה החודשית הממוצעת ברוטו של כל הבגירים במשק הבית ב- 36 החודשים שקדמו למועד הקובע, לא עלתה על ההכנסה הממוצעת החודשית של הרף העליון של העשירון השביעי, ובתוספת 10% - כלומר - 24,234שקל.

 

תנאי נוסף הוא גובה הון עצמי ונכסים, כאשר סך ההון העצמי של כל הבגירים במשק הבית במועד הקובע לא יעלה על סך של 300 אלף שקל.

 

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "הפרויקט נועד לעודד את הישארותם של אנשי הוראה איכותיים בעיר, ולאפשר למורות ולמורים שלנו להקדיש את עצמם למשימת חינוך ילדינו בלב שקט ובתנאים שיקלו על מציאות חייהם".

 

שירלי רימון-ברכה, ראש מינהל חינוך בעירייה: "הדיור המוזל הוא עוד חלק בהסתכלות כוללת על הרווחה הנפשית והמקצועית של הצוותים; השקעה בפיתוח המקצועי, תמיכה רגשית, הסבת אקדמאים להוראה ותשלום חנייה למורים באזורי מצוקת חנייה. אני גאה לעבוד בעירייה שרואה כך את המורות והמורים בעיר".

x