$
חדשות נדל"ן

מגדלי הים התיכון זכתה במכרז לרכישת קרקע באור יהודה תמורת 180 מיליון שקל

רשת בתי הדיור המוגן תשלם גם 29 מיליון שקל הוצאות פיתוח. על הקרקע - הממוקמת בקרבת צומת מסובים - יוקם בית הדיור המוגן הגדול ביותר בישראל, אשר צפוי לכלול 500 יחידות דיור

אורי גלאור 10:2101.01.20

מגדלי הים התיכון דיווחה הבוקר (ד') כי זכתה במכרז של רמ"י לרכישת מקרקעין המיועדים להקמת בית דיור מוגן בשכונת פארק איילון באור יהודה, בקרבת צומת מסובים. תמורת המקרקעין תשלם מגדלי הים התיכון כ-180 מיליון שקל בתוספת מע"מ, ועוד כ-29 מיליון שקל הוצאות פיתוח.

 

המקרקעין כולל זכויות ל-87 אלף מ"ר של שטח בנוי, עליהם מתכננת הרשת להקים בית דיור מוגן שיכלול עד 500 יחידות דיור - הגדול ביותר של הרשת ובענף כולו - לצד מחלקות סיעודיות ושירותים נלווים.

 

דיירי דיור מוגן של מגדלי הים התיכון דיירי דיור מוגן של מגדלי הים התיכון צילום: תומריקו

 

נכון להיום מפעילה מגדלי הים התיכון 7 בתי דיור מוגן, ובחודש מאי האחרון היא החלה גם בעבודות ההקמה של בית הדיור המוגן ברחובות, הצפוי לכלול 250 יחידות דיור לצד מחלקה סיעודית, בשטח בנוי כולל של 35 אלף מ"ר. ההערכה היא כי בנייתו של בית הדיור המוגן ברחובות תסתיים עוד כשנתיים וחצי. עם השלמת הרכישה וההקמה וביחד עם השלמת הפרויקט בהקמה ברחובות תימנה הרשת 9 בתי דיור מוגן, בהיקף של כ-2,400 יחידות דיור.

 

כיום מרכז משען (חל"צ) הינה רשת הדיור המוגן הגדולה בישראל, המונה כ-2,505 יחידות דיור; מגדלי הים התיכון היא החברה השנייה בגודלה בענף, עם כ-1,650 יחידות דיור. הרשת השלישית בגודלה היא אחוזת רובינשטיין, עם 1,250 יח"ד, ואחריה רשת בית בכפר עם 900 יח"ד.

 

מוטי קירשנבאום, יו"ר מגדלי הים התיכון: "אנו שמחים להודיע היום על זכייתנו במכרז לרכישת מקרקעין להקמת בית הדיור המוגן התשיעי של הרשת, במיקום מרכזי באזור צומת מסובים. מדובר בבית שיהיה, נכון להיום, הגדול ביותר של רשת מגדלי הים התיכון ובענף כולו. הבית שיוקם יתווסף לבית ברחובות, הנמצא בימים אלה בשלבי הקמה ושיווק, והצפוי לכלול 250 יחידות דיור ומחלקה סיעודית. לאחר השלמת הקמת הפרויקטים תימנה רשת מגדלי הים התיכון כ-2,400 יחידות דיור, תנהל 9 בתי דיור מוגן ותחזק את מיצובה כחברה המובילה בישראל בתחום. העסקה הנוכחית הינה נדבך נוסף במסגרת הפיתוח העסקי של הרשת, שנועדה לתמוך בהיערכותנו לעלייה העקבית והמתמדת בביקוש לדיור מוגן, הנרשמת בישראל בשנים האחרונות".

 

רשת "מגדלי הים התיכון" פועלת מזה כ-30 שנה ובבעלותה 7 נכסי דיור מוגן פעילים: הבית בבת ים, הבית בכפר סבא, הבית בסביון, הבית ברמת השרון, הבית בנורדיה, הבית בירושלים והבית בגני תקווה.
x