$
חדשות נדל"ן

אפקון תקים את מעונות המכללה למינהל בראשל"צ ב-130 מיליון שקל

חברת אפקון החזקות דיווחה היום כי נחתם הסכם הזכיינות (BOT) בינה לבין המכללה למינהל - שיקימו את המתחם על שטח של 4 דונם ל-500 יחידות דיור, ויתפעלו אותו ל-25 שנה; זאת עבור סכום שייגזר מכמות הסטודנטים שישכירו מעונות בקמפוס. לפי ההערכות, מדובר בכ-12 מיליון שקל בשנה

אורי גלאור 10:0218.12.19

חברת אפקון החזקות דיווחה הבוקר (ד') כי נחתם הסכם הזכיינות (BOT) בינה לבין המכללה למינהל, להקמת מעונות סטודנטים בסמוך למכללה למינהל בראשל"צ, בשטח של כ-4 דונם. עלות הפרוייקט מוערכת בכ-130 מיליון שקל.

 

 

 

החברות הודיעו על כוונתן לשתף הפעולה ב-2018. אפקון תקים תאגיד ייעודי בשם 'מעונות שלמה' בבעלות משותפת ובחלקים שווים עם המכללה למינהל, במסגרתו יתכננו, יממנו ויקימו את המעונות. כמו כן, הם יתפעלו את מתחם המעונות למשך 25 שנה, בתמורה לסכום שייגזר מכמות הסטודנטים שישכירו מעונות בקמפוס. לפי ההערכות מדובר  בכ-12 מיליון שקל לשנה.

הדמיית המעונות במכללה למינהל ראשון לציון הדמיית המעונות במכללה למינהל ראשון לציון הדמיה: אדריכלית אורית מילבאואר אייל

 

מעונות המגורים ייבנו בשש קומות וכ־500 יחידות דיור, כ-450 מהן דירות סטודיו ליחיד וכ-50 דירות סטודיו מרווחות. בסך הכל יכלול המתחם כ-500 מיטות. כל יחידה תכלול גם מטבחון וחדר רחצה. בנוסף, בשטח המתחם תוקם קומת מסחר שתכלול בתי קפה, חנויות נוחות ומכבסה לשימוש הדיירים. הקומפלקס יתפרס על ארבעה בניינים כשהשטח הכולל הינו 16,000 מ"ר.

 

את המכללה למינהל ליוו בעסקה עו"ד תמר פירון סמורודינסקי, עו"ד סיון אטיאס ועו"ד רותם צדקיה ממשרד מ. פירון ושות'. את חברת אפקון ליווה עו"ד אורי מנדל ממשרד יוסי לוי ושות'.

 

ישראל רייף, יו"ר אפקון החזקות: "אנו שמחים על חתימת הסכם זכיינות (BOT) נוסף והפעם עם המכללה למינהל. אנו גאים בפרויקט זה שהינו פרויקט חשוב לקבוצה. בימים אלה החברה מתמודדת על מספר פרויקטים משמעותיים, התואמים את מדיניות החברה להתמודד בפרויקטים בהם יש לחברה יתרון יחסי במטרה להמשיך ולצמוח".

 

מנכ"ל המכללה, רפי גמיש: "החתימה על ההסכמים מהווה אירוע חשוב ומכונן בתולדות המכללה למינהל והמשך ישיר למהפכת הנגשת ההשכלה הגבוהה, אותה הובילה המכללה ב-40 השנים האחרונות. אני מודה לשותפתנו לפרויקט, חברת אפקון, על הבעת האמון בנו ובחזונה של המכללה למינהל, כאחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה המשמעותיים בישראל. המעונות החדשים יפתחו את שערי המכללה בפני מאות סטודנטים נוספים מרחבי הארץ ויוסיפו לחוויה הסטודנטיאלית המוכרת של המכללה למינהל".

x