$
חדשות נדל"ן

מגדל רוגובין תדהר ברמת גן בדרך לצמוח ב-7 מעל החניון

זו הפעם השנייה שמוסיפים קומות למגדל. בעת אכלוסו ב־2002 היו בו רק 17 קומות, וב־2009 כאשר התעצם הביקוש למשרדים באזור נוספו לו עוד 15 קומות

אמיתי גזית 08:1605.12.19

החברות רוגובין ותדהר מקדמות תוספת של 7 קומות מעל לחניון המגדל שנושא את שמן ברחוב מנחם בגין במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן. ממסמכים שהגיעו לידי כלכליסט עולה כי מדובר בתוספת של 6,000 מ"ר למגדל שכיום הוא בן 32 קומות ושטחו הבנוי כ־20 אלף מ"ר. להערכת ירון שחר, מנהל מחלקת השקעות ומחקר ב־CBRE, הבנייה תשביח את המגדל בכ־100 מיליון שקל.

 

זו הפעם השנייה שמוסיפים קומות למגדל. בעת אכלוסו ב־2002 היו בו רק 17 קומות, וב־2009 כאשר התעצם הביקוש למשרדים באזור נוספו לו עוד 15 קומות.

התוכנית החדשה כוללת תוספת משרדים, אך אינה מאפשרת הוספת מקומות חניה. לדברי שחר, הסיבה לכך היא התקווה של מוסדות התכנון כי באי המשרדים ישתמשו בתחנת הרכבת הקרובה ולא ברכב פרטי.

 

המגמה לאפשר הוספת קומות במתחם הבורסה ברמת גן בפרט ולאורך צירים ראשיים בגוש דן בכלל מתעצמת בשנים האחרונות במטרה לנצל ביעילות מגרשים הסמוכים לקווי תחבורה ציבורית כדי לצמצם ככל הניתן תנועת רכבים פרטיים.

 

 

מגדל רוגובין תדהר מגדל רוגובין תדהר צילום: אתר החברה

 

כבר ב־2014 אישרה הוועדה המחוזית תוספת של 30 קומות (מ־20 ל־50) לבניין הראל ברחוב אבא הלל סילבר. באותה שנה הוועדה אישרה להגביהה את בית גיבור ספורט ברחוב מנחם בגין בשמונה קומות ל־37. בשנים האחרונות רמת גן מאשרת כמדיניות תוספת של קומות באזור הזה, וכיום היא מקדמת תוכנית מתאר שתאפשר להכפיל פי שלושה את שטח המשרדים במתחם על ידי תוספת קומות בעיקר לבנייני המלטשות הישנים.

 

ביוני השנה דווח ב"כלכליסט" כי חברת חללי העבודה השיתופיים מיינדספייס (Mindspace) תקים חלל עבודה חדש במגדל בשטח של 4,120 מ"ר, ששימש בעבר את בנק אוצר החייל. השטח נמכר לקובי רוגבין, אחד מבעלי המגדל, והושכר לחברה.

x