שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

המועצה הארצית אישרה: בית חולים חדש יוקם בבאר שבע

המועצה אישרה היום תוספת לשטח הפיתוח של העיר כדי לאפשר את הקמת בית החולים על שם פרס, שייבנה בכמה פעימות במימון משותף באמצעות מכרז וכן בעלות של כ-1.5 מיליארד שקל כחלק מתקציב המדינה; בעקבות כך, החודש תופקד התוכנית להתנגדויות

אמיתי גזית 16:5903.12.19

המועצה הארצית לתכנון ובניה אישרה היום (ג') תוספת לשטח הפיתוח של באר שבע, כדי לאפשר את הקמת בית החולים החדש ע"ש פרס, וכן יכלול השטח קמפוס משרדים לחברות תרופות וביוטק.

 

 

בכך, החלטת המועצה הארצית סללה את הדרך להשלמת התוכנית להקמת בית החולים החדש ובעקבות זאת, כבר החודש התוכנית תופקד להתנגדויות בוועדה המחוזית דרום, ותוך כמה חודשים תאושר סופית.

הדמייה של בית החולים פרס שיוקם בבאר שבע הדמייה של בית החולים פרס שיוקם בבאר שבע הדמיה: דורון רוהטין וספקטור עמישר

 

 

כפי שנחשף בכלכליסט, בית החולים ייבנה בכמה פעימות: לאחר אישור התוכנית משרד הבריאות יפרסם מכרז לבניית בית חולים ציבורי לכ־500 מיטות בעלות משוערת של 1.5 מיליארד שקל חלק מתקציב המדינה וחלק במימון הגוף שיזכה במכרז.

 

אבל התוכנית מאפשרת לבנות בית חולים גדול בהרבה. לפי הערכות היא תושלם תוך 20-15 שנה. כשתושלם בנייתו, הוא יהיה הגדול בארץ עם כ־1,900 מיטות. לשם השוואה, בבית החולים שיבא, הגדול בארץ כיום, יש כ־1,500 מיטות. בית החולים החדש יכלול 1,000 מיטות אשפוז בתחומי הרפואה הכללית. יתר המיטות יהיו בבית חולים גריאטרי ובמרכז לבריאות הנפש.

 

התוכנית מתפרסת על שטח של כ־1,400 דונם בין תל שבע לבאר שבע, מזרחית למחלף שרה שבו נפגשים כביש 40 וכביש 25. שטחו הבנוי של בית החולים החדש הוא 400 אלף מ"ר, כולל בניין מרכזי בגובה של כ־10 קומות ועוד מספר מבנים בני 8-5 קומות.

 

בצמוד לבית החולים יוקמו מבנים לשירותים תומכים כגון מלונאות, מסחר ולוגיסטיקה. בנוסף, יהיה שטח של 350 אלף מ"ר שמיועד למשרדים, וישווק לחברות טכנולוגיות מתחום הפארמה והביוטק. כמו כן התוכנית כוללת אפשרות לבניית 400-250 יחידות דיור שמיועדות לסגל הרפואי, לסטודנטים ולדיור מוגן.

 

השאיפה של המתכננים היא כי המתחם יהיה נגיש לתחבורה ציבורית: רכבת קלה תגיע מבאר שבע ותשרת את 20 אלף האנשים שצפויים לבקר בו מדי יום, וכן מחלפים יוקמו על כביש 25 וכביש 40.

 

x