$
התחדשות עירונית

גבעתיים מנסה לשכנע תושבים לוותר על תמ"א 38: מסבסדת הלוואות לשיפוץ

יום לאחר ההחלטה על הארכת התמ"א עד לאוקטובר 2022, מנסה העירייה להפנות את תושביה למסלול חלופי של הלוואה לשיפוץ, במימון מלא של הריבית

נמרוד בוסו 15:1407.10.19

יום לאחר ההחלטה על הארכת תמ"א 38 עד לאוקטובר 2022, מנסה עיריית גבעתיים, שהעומד בראשה רן קוניק ידוע כאחד ממתנגדיה הבולטים של התוכנית, להפנות את תושביה למסלול חלופי של הלוואה לשיפוץ במימון מלא של הריבית.

 

 

 

על פי המתווה שאושר לאחרונה בהנהלת העיר, בעלי דירות בבניינים משותפים אשר החליטו לשפץ את חזיתות הבית המשותף, יוכלו לפנות מעתה אל המחלקה לתרבות הדיור בעירייה ולקבל הפניה להלוואה מבנק מלווה בתנאים מועדפים שנקבעו בין העירייה לבנק, שבמסגרתה העירייה היא זו שתישא בעלויות הריבית והבניין ישלם את קרן ההלוואה בלבד.

 

ההלוואה תינתן על כלל עלות השיפוץ, ללא צורך בהון עצמי. תינתן עד לגג של 50,000 שקל לכל דירה בבניין, וניתן יהיה להחזירה בעד 60 תשלומים. בנוסף, תלווה האגודה לתרבות הדיור את העבודות בייעוץ, פיקוח, ולווי של אנשי המקצוע הדרושים לפרויקט.

 

רן קוניק, ראש עיריית גבעתים רן קוניק, ראש עיריית גבעתים צילום: עמית שעל

 

העבודות שניתן יהיה לממן באופן זה יכללו שיפוץ כל הקירות החיצוניים, חיזוק המבנה ושיפוץ מקלט, שיפוץ קומת העמודים, שיפוץ חדר המדרגות תיבות דואר ודלת אינטרקום, שיקום גינה, זיפות גג הבניין ועוד.

 

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "בימים אלו, בהם עתיד התמ"א לא ברור העירייה החליטה להיכנס לתמונה ולייצר עבור התושבים אפשרות נוספת, של שיפור חזית בתים ושיפור איכות חייהם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x