$
חדשות נדל"ן

ויתניה ו־CPM מכרו מגרש בפארק הטכנולוגי במודיעין ליהב חמיאס נכסים תמורת 33 מיליון שקל

המגרש בגודל 11.5 דונם היה בבעלות CPM. שווי המגרש כשויתניה רכשה אותו ב-2015 היה 10.2, כך שהעסקה הנוכחית משקפת רווח של כ-23 מיליון שקל בתוך 4 שנים

אמיתי גזית 08:5224.09.19

חברת הנדל"ן המניב הציבורית ויתניה ושותפתה CPM מוכרות ליהב חמיאס נכסים מגרש בפארק הטכנולוגי במודיעין תמורת 33 מיליון שקל.

 

המגרש בגודל כ־11.5 דונם היה בבעלות CPM. בנובמבר 2015 דיווחה ויתניה כי רכשה 50% ממנו ב־5.1 מיליון שקל. כלומר שוויו אז היה 10.2 מיליון שקל, כך שהעסקה הנוכחית משקפת רווח של כ־23 מיליון שקל בתוך ארבע שנים.

פרויקט הרובע של חברת גולדן ארט חיפה פרויקט הרובע של חברת גולדן ארט חיפה צילום: קובי סרור

 

שתי השותפות השלימו לאחרונה את פרויקט אטריום 2, הממוקם בסמוך למגרש, וחלק גדול ממנו הושכר למשרדי חברת השילוח הבינלאומית DSV. בשנה האחרונה תכננו ויתניה ו־CPM להקים במגרש את אטריום 3, ששטחו הבנוי היה אמור להיות 20 אלף מ"ר, אך נראה כי לאור עליית מחירי הקרקע והאפשרות לייצר רווח הון משמעותי השותפות העדיפו למכור את המגרש.

 

מחיר העסקה מגלם שווי של כ־3 מיליון שקל לדונם, ומעיד על המשך העלייה בביקוש לשטחי תעסוקה ולוגיסטיקה בפארק. כפי שפורסם לאחרונה, מי שהצליחה לנצל את עליית המחירים בפארק היא חברת מגה אור, שמכרה את אחד מנכסיה באזור לרמי אונגר, יבואן קיה בישראל, תמורת 470 מיליון שקל.

 

 

אביעד יהב יהב-חמיאס נכסים אביעד יהב יהב-חמיאס נכסים צילום: תומי הרפז

 

יהב חמיאס נכסים היא חברת נדל"ן מניב פרטית שהוקמה במסגרת פיצול פעילות הנדל"ן מתוך הפעילות התעשייתית של קבוצת יהב חמיאס. לפי ההערכות היא מחזיקה כיום נדל"ן בהיקף של מאות מיליוני שקלים. החברה מתמחה בהשכרת מתחמים לוגיסטיים, לכן נראה כי לתוכנית יתווסף ייעוד זה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x