$
חדשות נדל"ן

שביתת מפקחי הבנייה הגיעה לסיומה לאחר חמישה ימים

600 המפקחים יחזרו לעבודה לאחר שהושגו הבנות בין נציגי ההסתדרות לשלטון המקומי והממונה על השכר; הצדדים סיכמו כי ינהלו מו"מ למציאת פתרון אשר יספק ביטחון מול גילויי האלימות שבהם נתקלים המפקחים במסגרת עבודתם

דותן לוי 19:2615.09.19

שביתת מפקחי הבנייה ברשויות המקומיות ובוועדות המרחביות ברחבי הארץ הגיעה לסיומה, 5 ימים לאחר שהחלה. בין נציגי ההסתדרות לשלטון המקומי והממונה על השכר הושגו הבנות, שלפיהן הצדדים יחלו בימים הקרובים במשא ומתן אינטנסיבי למציאת פתרון שיספק הסדרי ביטחון ראויים לעובדים מפני גילויי האלימות הרבים שעמם הם מתמודדים בעבודתם.

 

כמו כן, במו"מ, שנערך בתיווכם של יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל ויו"ר חטיבת הרשויות המקומיות בהסתדרות ההנדסאים משה שגב, סוכם על הסדרת נושא קצובת הביגוד שנמנעה מהמפקחים. 

עבודות בנייה עבודות בנייה צילום: ישראל יוסף

 

 

מדובר על שביתה של כ-600 מפקחי בנייה אשר הכריזו על שביתה כוללת במסגרתה הפסיקו לצאת לשטח, לטפל בטופסי גמר ובטופסי אכלוס, וכן השביתו את המענה הטלפוני ולא קיימו ועדות.

 

ההחלטה על שביתה התקבלה בשל סירוב הרשויות והמדינה לשאת בעלויות האבטחה הנדרשות כדי לשמור על ביטחון המפקחים במהלך עבודתם. כמו כן, הם טענו כי לאחרונה הוחלט באופן חד-צדדי לקצץ להם את תקציב הביגוד שקיבלו במשך שנים ארוכות.

 

השיבושים בעבודת המפקחים החלו כבר בשבוע שעבר, אך כעת הוחלט להרחיב את הצעדים לכדי שביתה כוללת בעקבות החלטה של הרשויות המקומיות והממונה על השכר לנכות שכר באופן מלא מעובדים אשר נקטו בעיצומים.

 

דרישת המפקחים לאבטחה נובעת מכניסתן של תקנות חדשות המחייבות את המפקחים להוציא בעצמם צווים וקנסות על חריגות ועבירות בנייה, ולא בהליך משפטי כפי שהיה נהוג בעבר.

 

לטענתם, יישום התקנות - הטלת קנסות כספיים גבוהים, חושפת אותם לגילויי אלימות של האוכלוסייה הנבדקת. בנוסף, המפקחים נדרשים ללבוש מדים מזהים, כך שהם מזוהים מיידית וכך גוברת עוד יותר הסכנה שבה הם נמצאים.

 

התקנות החדשות נועדו להפסיק את תופעת הבניה הבלתי חוקית, והן נכנסו לתוקף בחודש אפריל האחרון. התקנות מאפשרות למפקחים להטיל קנסות אשר ייקבעו לפי קטגוריות ויכולים להגיע למאות אלפי שקלים בהתאם לקטגוריה ולחומרת העבירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x