$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

מסתמן: קובי אמסלם ימונה ליו"ר חברת הדיור הממשלתית עמידר

אמסלם מונה באחרונה לדירקטור בעמידר, שפועלת ללא יו"ר זה שלושה חודשים. לפי הערכות, ביום ראשון יאשר הדירקטוריון את מינויו ליו"ר החברה

שלומית צור 07:0911.09.19

הממונה על השכר במשרד האוצר לשעבר קובי אמסלם מונה באחרונה לדירקטור בחברת הדיור הממשלתית עמידר, ואף צפוי להתמנות ביום ראשון הקרוב ליו"ר החברה, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מינויו של אמסלם כדירקטור אושר כבר לפני כחודש על ידי ועדת גילאור, הוועדה לבדיקת מינויים בכירים בחברות ממשלתיות, וייכנס לתוקף מחר. על פי ההערכות, בישיבת הדירקטוריון הקרובה שתתקיים ביום ראשון, צפוי דירקטוריון עמידר לאשר את מינויו של אמסלם גם ליו"ר החברה.

 

 

קובי אמסלם קובי אמסלם צילום: תומי הרפז

 

פרט לתפקידו כממונה על השכר במשרד האוצר כיהן אמסלם בעבר כיועץ המשפטי במשרד, ובתפקיד פרקליט במחלקה לסכסוכי עבודה בפרקליטות המדינה. מאז פרש מתפקידו כממונה על השכר במאי 2016, מרצה אמסלם בתחום דיני העבודה במכללה למינהל, ועוסק בייעוץ פרטי.

 

מאז פרש יו"ר עמידר איתמר ברטוב ביוני האחרון מתפקידו, מתנהלת החברה ללא יו"ר במשך יותר משלושה חודשים. ברטוב, ששימש דירקטור בעמידר מ־2016, מונה לתפקיד על ידי שר השיכון לשעבר יואב גלנט, ובכפוף לחוק רשות החברות הקובע כי דירקטורים בחברות ממשלתיות יכהנו בתפקיד במשך שלוש שנים בלבד, פרש מתפקידו ביוני 2019. למרות פרישתו הידועה מראש, המדינה לא נערכה ולא מונה יו"ר לחברה.

 

ככלל, חל איסור למנות דירקטורים במשך תקופת בחירות מחשש למחטפים פוליטיים. עם זאת, במקרים חריגים יכולים רשות החברות הממשלתיות או המשרד הממונה למנות בכל זאת יו"ר דירקטוריון חדש לחברה.

 

לטענת גורמים הקשורים בעניין, מינויו של אמסלם מהווה מקרה שכזה, שכן מאז תחילת 2018 הפכה עמידר לחברה מדווחת, כשיצאה לראשונה מאז הקמתה למהלך של גיוס אג"ח בבורסה. מאז היא כפופה להגבלות רשות ניירות ערך, הכוללות איסור התנהלות ללא יו"ר יותר מ־60 יום.

 

ברשות החברות הממשלתיות הסבירו כי מינויו של אמסלם אושר בעיתוי הנוכחי, כחודש לפני הבחירות הקרובות לכנסת, על בסיס הנחיות שהעביר היועץ המשפטי לממשלה ביולי האחרון, הנוגעות למינויים בתקופת בחירות.

 

"במסמך ציין היועמ"ש כי ניתן למנות דירקטורים בחברות ותאגידים ממשלתיים לשם הבטחת פעילותן התקינה של החברות או לשם שמירה על אינטרסים של המדינה כבעלת מניות בחברה, ובתנאי שלמועמד אין זיקה פוליטית אישית או עסקית לשרי הממשלה", נמסר.

 

ממשרד השיכון נמסר בתגובה: "הבאת המינוי של קובי אמסלם כחבר דירקטוריון אושרה על ידי היועץ המשפטי של המשרד, לאחר התייעצות עם רשות החברות הממשלתיות ומשרד המשפטים, ובהתאם להנחיות היועץ המשפטי לממשלה לעניין אישור מינויים בתקופת בחירות."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x