שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

עוד חזית בין היועמ"ש לנתניהו: "הבטחת דברים שאינם בסמכותך"

ההבהרה נאמרה בעקבות הצהרתו של ראש הממשלה בכנס פוליטי כי האכיפה נגד בנייה לא חוקית לא תחול על עבירות בנייה חקלאיות במושבים

דותן לוי 07:1709.09.19

לראש הממשלה בנימין נתניהו אין סמכות להקפיא את האכיפה נגד עבירות בנייה, כך עולה ממכתב ששלח ביום ה' המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד ארז קמיניץ, ומייצג את עמדת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. מכתבו של קמיניץ נשלח אל מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ בעקבות דבריו של ראש הממשלה בוועדה להתיישבות וחקלאות של מזכירות הליכוד שהתקיימה בשבוע שעבר בכפר המכביה. בוועידה, הבטיח נתניהו כי יקפיא את האכיפה המתרחשת בימים אלה נגד בנייה בלתי חוקית במגזר החקלאי.

 

 

 

האכיפה מבוססת על תקנות שקבעה שרת המשפטים לשעבר איילת שקד לפני למעלה משנה, ונועדו להגביר את ההרתעה נגד עברייני בנייה, בין היתר באמצעות קנסות של מאות אלפי שקלים שיטילו פקחים בהליך מינהלי וללא משפט, ועד קנס מינהלי של 1.3 מיליון שקל במקרים של עבירות חמורות במיוחד.

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צילום: יאיר שגיא

 

הנפגעים המרכזיים מהחקיקה הם יישובים בחברה הערבית. לאחרונה התעוררה מחאה חריפה נגד יישום התקנות.

 

במכתבו לנתניהו הבהיר קמיניץ כי "היועץ המשפטי לממשלה הוא הגורם הבלעדי המוסמך להכריע בעניין ניהול הליכים לאכיפת החוק ואין לגורם כלשהו, בכיר ככל שיהיה, סמכות להורות לו להקפיא הליכים כאלה".

 

עוד נכתב כי "הפתרון הוא פתרון כלל ארצי והמגזר החקלאי בישראל אינו שונה בהקשר זה". קמיניץ סיכם: "צר לי כי הציבור עלול למצוא עצמו מוטעה לחשוב אחרת, בעקבות אמירות כאלו ואחרות".

 

לדברי גורמים במשרד ראש הממשלה, "ראש הממשלה רואה חשיבות רבה בענף החקלאות. בימים הקרובים תתקיים פגישה בין מ"מ מנכ"ל משרד רה"מ לבין משרד המשפטים וגורמי האכיפה, על מנת לבחון כיצד ניתן למנוע פגיעה בחקלאות".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x