$
חדשות נדל"ן

15 מיליון שקל לעשור: פלאפון עוברת מגבעתיים לפ"ת

בחברה מציגים זאת כמהלך התייעלות אך עולה שבבניין הוורד בגבעתיים שילמה החברה כ-73 שקל למ"ר לכל היותר, בפתח תקווה תשלם עד 80 שקל למ"ר

אביאור אבו ודותן לוי 21:3402.09.19

בהודעה שנשלחה היום (ב') לעובדי פלאפון נאמר כי בסוף 2020 מסתיים חוזה השכירות של החברה בבניין ורד בגבעתיים, והיא צפויה לעבור למשרדים בפתח תקווה. בחברה טוענים כי מדובר במהלך התייעלות, אך על פי הערכות, המספרים מציגים תמונה שונה.

 

 

במשך 22 שנה שכרה פלאפון 6 קומות בבניין של אמות בגבעתיים, המשתרעות על שטח של כ-15 אלף מ"ר. בעבר דמי השכירות של החברה עמדו על כ-73 שקל למ"ר אך ההערכות הן כי פלאפון הצליחה להוריד אותם במעט לאורך תקופת השכירות.

מרכז שירות של פלאפון מרכז שירות של פלאפון

 

מסיבה זו, בדומה לעזיבה הקרובה של החברה האם בזק את המשרדים בעזריאלי ת"א לחולון, החברות המחזיקות במשרדים - עזריאלי בת"א ואמות בגבעתיים - לא יצטערו על עזיבתן. למרות השטח הגדול שיתפנה, ההערכה היא כי יצליחו לקבל דמי שכירות גבוהים בהרבה.

 

בפתח תקווה צפויה החברה לשכור כ-16 אלף מ"ר בפארק עופר, מתוך שטח של 20 אלף מ"ר שמפנה אינטל לטובת המעבר לקמפוס שהקימה. על פי הערכות, פלאפון תשלם דמי שכירות של כ-50 שקל למ"ר ברמת מעטפת, כאשר על מנת להגיע לרמת הגמר תשלם עוד 25-30 שקל למ"ר. בסך הכול יגיעו דמי השכירות עד ל-80 שקל למ"ר.

 

בניין ורד בגבעתיים בניין ורד בגבעתיים צילום: ynet

 

חוזה השכירות שנחתם הוא ל-10 שנים עם אופציה להארכה ב-10 שנים נוספות. כמו כן, עבור כל חניה תשלם החברה כ-350 שקל לחודש. בסך הכל מדובר על כ-15 מיליון שקל ל-10 שנים.

 

"בשנה וחצי האחרונות קיימנו מו"מ ארוך שלא צלח מול המשכיר הנוכחי, אשר נתן לנו שירות מצוין לאורך השנים" נכתב באיגרת מטעם סמנכ"ל משאבי אנוש בחברה. "בעקבות כך פנינו לחיפוש חלופות אחרות. לפיכך, אנו צפויים להעתיק את משרדי החברה למתחם פארק עופר, בפתח תקווה. אנו עוברים למתחם הייטק מתקדם המאוכלס במגוון חברות בינלאומיות לצד סטארט-אפים טכנולוגיים.

 

"שדרוג סביבת העבודה יבוא לידי ביטוי בהיבטי רווחה שונים, החל משירותי הסעדה, דרך תחבורה וחניה ועד קרבה למגוון שירותים משלימים, כדוגמת: חנויות נוחות, מספרה ובית כנסת. מובן לכולנו, שמעבר דירה, כרוך תמיד ברגשות מעורבים. יחד עם זאת, המעבר מזמן לנו הזדמנות לריענון ושדרוג סביבת העבודה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x