$
חדשות נדל"ן

אלקטרה צריכה מנהלת מו"מ למכירת 50% משטח משרדיה בראשל"צ לפי שווי של 265 מיליון שקל

המגעים למכירת השטח, הממוקם ברחוב ספיר בראשון לציון, מתנהלים מול כמה גופים, בהם קנדה ישראל. בין היתר, כולל השטח גם את מפעל המזגנים של אלקטרה. לאחר מכירה אפשרית, צפויה אלקטרה להמשיך להיות שוכר עוגן במתחם

אורנה יפת 19:5501.09.19

אלקטרה מוצרי צריכה מנהלת מו"מ מתקדם למכירת מחצית מהבעלות שלה על המקרקעין ברחוב ספיר בראשון לציון, שעליו ממוקמים משרדי החברה ומפעל המזגנים.  

 

המשא ומתן מתקיים מול כמה גופים, ובין היתר עם חברת קנדה ישראל, לפי שווי של 265 מיליון שקל למקרקעין. עם מכירת הקרקע צפויה אלקטרה צריכה לרשום רווח של 49 מיליון שקל (לפני מס).

 

מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה צביקה שווימר מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה צביקה שווימר צילום: אוראל כהן

 

 

אלקטרה חכרה את השטח מעיריית ראשון לציון לפני כחמישים שנה והיתה לה הזכות לחכור אותו למשך 99 שנים. במחצית 2017 רכשה אלקטרה את השטח מעיריית ראשון לציון לפי שווי נמוך מ-200 מיליון שקל.

 

התב"ע של השטח מאפשרת להקים עליו פרויקט נדל"ני של מסחר ומשרדים על פני 180 אלף מ"ר, שמתוכם 150 אלף מ"ר יהיו משרדים ו-30 אלף מ"ר מסחר. אם העסקה תבשיל, אלקטרה צריכה שתחזיק בבעלות משותפת עם הגוף הרוכש, מתכננת להיות שוכר עוגן במתחם ולהשאיר בו את מטה החברה.

 

במקביל באלקטרה בוחנים את העתקתו של מפעל המזגנים, שכיום מנצל רק מחצית מיכולת הייצור שלו, לעיר אחרת.  

 

אלקטרה צריכה היא יבואנית, משווקת ומפיצה של מוצרי חשמל ואחת משתי השחקניות המובילות בשוק מיזוג האוויר בישראל. בין היתר, החברה מפעילה את רשתות הקמעונאות מחסני חשמל ושקם אלקטריק. החברה סיימה את הרבעון השני של 2019 עם עליה של 9% בהכנסות ל-714 מיליון שקל. הרווח הנקי הסתכם ב-25.6 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-22 מיליון שקל ברבעון מקביל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x