שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

סגן מנהל רמ"י שסומן כמנהל הבא - יוצא ללימודים בהארוורד

יאיר פינס, סגן מנהל רשות מקרקעי ישראל וראש החטיבה העסקית, יצא לחופשת לימודים בת שנה. יציאתו ללימודים בתקופת בחירות, כשלא ידוע מי יהיה השר האחראי על רמ"י אחריהן, עלולה להקשות עליו לזכות בתפקיד

אמיתי גזית 08:1727.08.19
יאיר פינס, סגן מנהל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) וראש החטיבה העסקית, יצא לחופשת לימודים בת שנה, בה הוא צפוי לקחת חלק בתוכנית מחקר באוניברסיטת הארוורד בקיימברידג' ארה"ב, כך נודע ל"כלכליסט". פינס נבחר לשמש כעמית מחקר בבית הספר קנדי לממשל של האוניברסיטה, ויתמקד בחקר דיור ופיתוח ושיתופי פעולה בין המגזר הפרטי לציבורי. פינס צפוי לסיים את המחקר, אז על פי התוכנית יחזור לתפקידו ברמ"י.

 

יאיר פינס יאיר פינס צילום: עמית שעל

 

פינס מונה לסגנו של עדיאל שמרון בנובמבר 2017, לאחר ששימש בשורת תפקידים באגף התקציבים באוצר, שהאחרון שבהם הוא סגן ראש אגף תקציבים לתחומי הבריאות הרווחה והחינוך. קודם לכן צבר ניסיון בתחום התכנון והבנייה כרכז מקרקעין ותכנון באגף, אז גם קידם את הקמת הוועדה לתכנון מהיר של מתחמי מגורים (ותמ"ל). כשמונה לתפקיד לפני כשנתיים, סומן פינס על ידי רבים כבעל סיכויים גדולים לרשת את שמרון, שצפוי לסיים את תפקידו בעוד כשנה.

 

עם זאת, יציאתו כעת ללימודים בתקופת בחירות, וכאשר לא ידוע מי יהיה השר האחראי על רמ"י אחריהן, עלולה להקשות עליו לזכות בתפקיד. מי שחתום על מינויו של פינס, מלבד שמרון, הוא שר האוצר משה כחלון, אשר על פי כל ההערכות לא ימשיך לנהל את תחום הדיור לאחר הבחירות. כמו כן כיום כפופה רמ"י לשר האוצר ועובדת בשיתוף פעולה הדוק עם המשרד ממנו הגיע פינס. גם כאן ההערכות הן כי לאחר הבחירות מצב זה ישתנה, ורמ"י תשוב לידי משרד הבינוי והשיכון או משרד הפנים.

 

מרשות מקרקעי ישראל נמסר בתגובה: "מר יאיר פינס יצא לתקופת לימודים על פי הנחיות נציבות שירות המדינה והוראות התקשיר. לכשיסיים את ההשתלמות צפוי מר פינס לשוב לתפקידו כמשנה למנהל רשות מקרקעי ישראל".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x