$
נדל"ן עולמי

הבית שהיה היקר בעולם מצא קונה - בהנחה של 150 מיליון יורו

קבוצת המשקאות האיטלקית קמפרי מכרה את וילה לה סדרה שבריביירה הצרפתית; מה המחיר?

שירות כלכליסט 21:1926.08.19
אחוזה בת 200 השנה בדרום צרפת, שהיתה פעם הנכס היקר בעולם שעומד למכירה, מצאה סוף סוף קונה.

 

רוכש אנונימי הסכים לשלם 221 מיליון דולר תמורת וילה לה סדרה (Villa Les Cedres), אחוזה המשתרעת על פני 1,700 מ"ר בעיר סן ז'אן קאפ פרה (Saint Jean Cap-Ferrat) שבריביירה הצרפתית, כך הודיעה בעלת האחוזה, חברת המשקאות האיטלקית קמפרי.

 

 

הווילה עברה לבעלות קמפרי ב-2016, לאחר שרכשה את Société des Produits Marnier Lapostolle, יצרנית הליקר המפורסם גראן מרנייה, שהיתה בעלת הנכס.

וילה לה סדרה וילה לה סדרה צילום: EFA

 

החברה העמידה את האחוזה המפוארת למכירה כמעט מיד, עם תג מחיר של 350 מיליון יורו, מה שהפך אותה לנכס למגורים היקר ביותר בעולם באותו זמן. יותר משנה לאחר שנכנסה לשוק, יזם מלוס אנג'לס הודיע כי יעמיד למכירה מגה-אחוזה חדשה במחיר של 500 מיליון דולר.

 

בעוד מכירת האחוזה הצרפתית, שצפויה להיחתם בנובמבר, היא אחת מרכישות הבתים היקרות ביותר בצרפת, היא עדיין נמוכה ב-75 מיליון דולר מהמחיר ששילם נסיך הכתר הסעודי מוחמד בן סלמן, על פי הדיווחים, על טירה בפרברי פריז.

 

החצר החצר צילום: בלומברג

 

ואולם וילה לה סדרה אינה פחות מרשימה. האחוזה בעלת 14 חדרי השינה נבנתה ב-1830 והיתה רכושו של המלך הבלגי לאופולד השני, עד שכאמור, נמכרה למשפחת מרנייה-לפוסטל. בשנות העשרים של המאה שעברה. הבית המלכותי עומד במרכזו של גן בוטני בשטח 141 דונם שיצרה וטיפחה המשפחה הצרפתית במשך קרוב ל-100 שנה.

 

אחד מבני משפחת מרנייה-לפוסטל עדיין חי באחוזה המעוטרת, ואמור לעזוב אותה לקראת המכירה, לאחר הרכישה, האחוזה מיועדת לשימוש פרטי.

 

חדר אורחים חדר אורחים צילום: בלומברג

 

 

 

אחד מ-14 חדרי השינה אחד מ-14 חדרי השינה צילום: בלומברג

 

 

 

מבט על האיזור מבט על האיזור צילום: בלומברג

 

 

וילה לה סדרה, כפר סן ז'אן קאפ פרה, צרפת וילה לה סדרה, כפר סן ז'אן קאפ פרה, צרפת צילום: איי אף פי

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x