$
חדשות נדל"ן

קרן מגוריט רוכשת 56 דירות בפתח תקווה ב-130 מיליון שקל

הפרויקט בשכונת כפר גנים ג' נמצא בידי בעלים פרטיים ומושכר במסגרת חוק עידוד השקעות הון. שווי השוק של הדירות שנרכשו מוערך ב-145 מיליון שקל – כ-11.5% מעל לעלות העסקה שנחתמה

דותן לוי 12:4719.08.19

קרן הריט למגורים, "מגוריט ישראל", חתמה על עסקה לרכישת 56 דירות בשכונת כפר גנים ג' בפתח תקווה תמורת 130 מיליון שקל, כך דיווחה היום החברה.

 

מדובר בדירות ברחוב חיים זכאי שנמצאות בבעלות פרטית. הבעלים של הפרויקט סיימו את בנייתו לפני כ-5 שנים ומאז הן מושכרות במסלול של חוק עידוד השקעות הון ובדמי שכירות שנתיים של כ-4.1 מיליון שקל.

 

הפרויקט כולל 4 בנייני בוטיק בני 14 יח"ד כ"א. תמהיל הדירות כולל דירות 4 ו-5 חדרים, ןכן דופלקסים עם מחסנים וחניות צמודות. הדירות במתחם מושכרות כאמור כולן, וכוללות מפרט מלא וניהול צמוד.

  

שכונת כפר גנים ג' שכונת כפר גנים ג' צילום: דוד הכהן

 

בכוונת מגוריט להמשיך להשכיר את הדירות ובהמשך עם סיום החוזים להעביר את ההסכמים לחוזה הסטנדרטי של מגוריט המאפשר לשכור את הדירה לתקופה של 5 שנים עם נקודת יציאה לאחר שנה.

 

מתוך סכום העסקה (כאמור 130 מיליון שקל), 15 מיליון שקל ישולמו באמצעות הקצאת מניות החברה. על פי הדיווח, הערכת השמאי אומדת את שווי השוק של הדירות שנרכשו ב-145 מיליון שקל – כ-11.5% מעל לעלות העסקה שנחתמה. על פי הדיווח, 7 יח"ד ירכשו באופן מיידי, והיתרה (49) דירות ירכשו בשבועות הקרובים.

 

 

מתי דב, מנכ"ל קרן מגוריט מתי דב, מנכ"ל קרן מגוריט צילום: צביקה טישלר

 

עם השלמת העסקה, יעמוד מספר הדירות שבבעלות מגוריט על כ-820, כ-307 מתוכן בפרויקטים הממוקמים באזורי ביקוש בתל אביב, רמת גן, ירושלים, רמלה, גבעת שמואל, פתח תקווה והרצליה. בנוסף, לחברה ארבעה מיזמים משותפים עם חברת מנרב לבניית כ-510 יח"ד נוספות בירושלים, באר יעקב, חולון וראשון לציון, במסגרת פרויקטים של החברה הממשלתית 'דירה להשכיר'.

 

מנכ"ל מגוריט, מתי דב: "מתכונת העסקה בפתח תקווה טומנת בחובה יתרונות רבים עבור הקרן. מדובר בשילוב בין מיקום מבוקש, במתחם שלם, המאפשר שליטה מלאה בניהול, הנבה מיידית בתפוסה מלאה, ומחיר עסקה אטרקטיבי, המהווה תוספת כוח משמעותית בעבורנו".

 

יו"ר מגוריט, ארז רוזנבוך, הוסיף: "העובדה שחלק מתמורת העסקה תשולם בדרך של הנפקת מניות החברה מאפשרת לנו גידול בהון העצמי ומעידה על אמון המוכרים בפעילות החברה, זאת לצד הצלחת גיוסי האג"ח והמניות שהושלמו לאחרונה, המביעים אמון דומה מצד שוק ההון וגופים מוסדיים מובילים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x