$
חדשות נדל"ן

אושרה הקמתן של 2 שכונות מגורים חדשות בטירת הכרמל ובנשר

בטירת הכרמל, התוכנית כוללת 550 יחידות והרחבת שמורת טבע במורדות הכרמל; ובנשר, התוכנית כוללת 330 יחידות דיור

דותן לוי 18:2713.08.19

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה שבמינהל התכנון, בראשות איתמר בן דוד, אישרה היום (ג') שתי תכניות להקמת שכונות מגורים חדשות בערים טירת הכרמל ונשר.

 

 

 

בטירת הכרמל, מדובר בתוכנית "אילת הכרמל" אשר יזם משרד הבינוי והשיכון, וכוללת 550 יחידות דיור חדשות וכן את הרחבת שמורת הטבע "פארק הכרמל".

הדמיה: שכונת איילת הכרמל, טירת הכרמל הדמיה: שכונת איילת הכרמל, טירת הכרמל הדמיה: קנפו כלימור אדריכלים

 

 

התוכנית ממוקמת בגבולה המזרחי של העיר, והיא מתפרסת על שטח כולל של כ-400 דונמים. השכונה החדשה מתחברת לשכונה קיימת ובנקודת החיבור בין שתי השכונות מתוכנן מרכז קהילתי ומסחרי, שיהווה מפגש בין השכונה החדשה לשכונה הוותיקה. בנוסף, מוצעת בתוכנית כניסה דרומית חדשה וזאת על מנת למנוע עומס תחבורתי על השכונה הקיימת.

 

בנשר, מדובר בתוכנית שיזמה חברת אלמוגים להקמת שכונת מגורים חדשה "עמק הכרמל (שלב ג')" במורדות שכונת תל חנן הכוללת 330 יחידות דיור.

 

 

הדמיה: שכונת עמק הכרמל, נשר הדמיה: שכונת עמק הכרמל, נשר הדמיה: אדריכל זוהר אלטמן

 

התוכנית מתפרסת על שטח כולל של כ-34 דונם וממוקמת בין הרחובות שדרות צה"ל ואשכולות בקרבה לדרך בר-יהודה. תכנון השכונה החדשה כולל רשת של שבילים עבור הולכי הרגל, המחברת מוסדות הציבור, מעונות יום ומרכזי תחבורה. התוכנית תנסה לעודד הליכה באזור המאופיין בשיפועים רבים של הר הכרמל ותכלול גם פיתוח גינות ובוסתנים, נקודות תצפית ומסחר שכונתי.

 

מתכננת מחוז חיפה, ליאת פלד אמרה על התוכנית בטירת הכרמל, "התוכנית תיתן מענה לביקוש הגובר בטירת הכרמל באמצעות דיור איכותי ומגוון. בשל מיקומה של התוכנית במורדות הר הכרמל ובסמוך לשטחי חורש טבעיים, התוכנית שמה דגש על בינוי מדורג המשתלב בנוף באופן מיטבי, תוך הרחבה של שמורת טבע".

 

לגבי נשר אמרה פלד, כי "התוכנית מהווה השלמה לאזור הבנוי במרכזה של העיר נשר, הכולל שכונות מגורים חדשות לצד מסחר ותעסוקה בציר בר-יהודה, הנמצאים בתנופה עם הקמתו בימים אלה של קו המטרונית החדש חיפה - נשר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x