$
חדשות נדל"ן

אושרה תוכנית המתאר לשוהם: האוכלוסייה ביישוב תגדל לכ-35 אלף נפש

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז אישרה היום את התוכנית ליישוב, התקפה ל-20 השנים הבאות - ותכלול בניית כ-2,500 דירות עד ל-2040. בנוסף, תכלול הקמת כ-27 אלף מ"ר שטחי מסחר, כ-65 אלף מ"ר שטחי תעסוקה וכ-7,000 מ"ר עבור שימושי תיירות, ספורט ונופש

בילי פרנקל 12:4712.08.19
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, אישרה היום (ב') את תוכנית המתאר הכוללנית ליישוב שוהם, הכוללת תוספת של כ-2,500 יחידות דיור עד לשנת 2040.

 

 

התוכנית נועדה להתוות את מגמות הפיתוח של היישוב ל-20 השנים הקרובות, כך שהאוכלוסייה צפויה בו צפוייה לגדול מ-21 אלף נפש כיום, לכ-35 אלף נפש. בנוסף, כוללת התוכנית בנייה של כ-27 אלף מ"ר שטחי מסחר, כ-65 אלף מ"ר שטחי תעסוקה וכ-7,000 מ"ר עבור שימושי תיירות, ספורט ונופש.

 

היישוב שוהם היישוב שוהם

 

לפי עקרונות התוכנית, היא תעסוק גם בשמירה וחיזוק זהות היישוב כבעל צביון סמי-עירוני - המאזן בין אופי כפרי לעירוני, בדגש על היבט של איכות חיים ברמה גבוהה, חיזוק הקהילתיות ושמירה על ערכי הטבע והנוף.

 

במסגרת זו, שטחי התעסוקה והמסחר יהיו חלק מהתוכנית, העוסקת גם במוקדי פיתוח לאורך שדרות עמק איילון, שמהווים את הציר הראשי החוצה את היישוב לאורכו. התוכנית כוללת הוספת צירי תחבורה ציבורית וכן רשת שבילי אופניים שיחברו את היישוב לאתרי הטבע הסמוכים לו, ובעיקר לפארק יער שוהם.

 

היישוב שוהם ממוקם על ציר הגבעות המזרחי של אזור המרכז, בסמיכות לצומת דרכים ארצית של כביש מס' 6 וכביש מס' 1. שטח השיפוט של המועצה עומד על כ-7,200 דונם והאוכלוסייה בו מונה כ-21,000 תושבים. חלקו המערבי והצפוני גובל ביישובי חבל מודיעין, וחלקו המזרחי צפוני באזור תעסוקה חבל מודיעין. מדרום, היישוב גובל בדרך אזורית 453 ומחנה בית נאבלה וממזרח בדרך ארצית 6.

 

שטח היישוב כולל את פארק יער שוהם, הממוקם לאורך הדופן המזרחית שלו ומשתרע על שטח של כ-2,300 דונם. אזור התעשייה של היישוב ממוקם מצפון לשוהם, ומשתרע על שטח של כ-980 דונם.

 

מתכנן מחוז מרכז, גיא קפלן, ציין כי: "התוכנית מהווה את הבסיס התכנוני להתפתחות הישוב לשנים הבאות, תוך מתן מענה לצרכי הישוב הכוללים שטחים פתוחים, שטחים למבני ציבור, תעסוקה ומגורים. לה חשיבות רבה ביצירת ודאות תכנונית, המגדילה את היישוב, יחד עם יצירת תכנון איכותי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x