שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

עיריית ירושלים מקדמת תוכנית של התחדשות עירונית ברחוב יפו

מדובר בשטח שנמצא בבעלות איש העסקים היהודי צרפתי לורן לוי, ממשקיעי הנדל"ן הגדולים בעיר, לתוספת זכויות בנייה של 25 אלף מ"ר

דותן לוי 08:4624.07.19

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים החליטה לקדם תוכנית התחדשות עירונית רחבת היקף ברחוב יפו במרכז העיר, בשטח שנמצא בבעלות איש העסקים היהודי צרפתי לורן לוי, ממשקיעי הנדל"ן הגדולים בעיר.

 

 

 

המתחם ברחוב יפו בירושלים המתחם ברחוב יפו בירושלים צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

המתחם, בן כ־3.5 דונם, צמוד לתחנת הרכבת הקלה "יפו מרכז", ויש בו אוסף מבנים מתקופות שונות. במסגרת התוכנית אושרה ללוי תוספת זכויות של כ־25 אלף מ"ר בבנייה לגובה של 8 ו־10 קומות לשימושים מעורבים, ובהם מסחר, תעסוקה, מלונאות ומגורים. שטח התעסוקה יעמוד על כ־10 אלף מ"ר, המסחר כ־5,000 מ"ר, המלונאות כ־5,000 מ"ר, ושטח המגורים כ־3,000 מ"ר. שטחי המסחר המשמעותיים יאפשרו כניסת חנויות גדולות למרקם המסחרי של מרכז העיר, המאופיין ברובו בחנויות קטנות. עוד קובעת התוכנית שימור של המבנים ההיסטוריים ותוספת שטחים לצורכי ציבור. המבנים לשימור הם מבנה מסחר עם קמרונות, בית כנסת הפעיל למעלה מ־100 שנה, מבנה בית משפחת מוסיוף, חזיתות מבנה מנדטורי ושתי חצרות ירושלמיות אותנטיות עם ריצוף, בור מים, עצים ומבנים מקוריים מהתקופה העות'מאנית.

 

לוי עשה עלייה עם משפחתו לפני מספר שנים, ומאז הוא מתגורר בירושלים, שם הוא גם מרכז את עסקי הנדל"ן שלו. בעשור האחרון עיקר עסקיו בבירה היו ברכישת עשרות דירות יוקרה, בין היתר במתחם ממילא ובמלון וולדורף אסטוריה. את הונו עשה מרשת אופטיקה שהקים, הפועלת כיום בשש מדינות וכוללת מאות סניפים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x