$
התחדשות עירונית

פרסום ראשון

גבעתיים: אור ירוק לפרויקט התחדשות עירונית ראשון במתחם ההסתדרות

הוועדה אישרה להפקדה את הפרויקט שמקדמת חברת אאורה במסגרתו יהרסו 2 בנייני רכבת בני 4 קומות שבהם 60 דירות ובמקומם ייבנה מגדל של 25 קומות עם 164 דירות

אמיתי גזית 18:1122.07.19

פרויקט התחדשות עירונית ראשון מתוך 10 במתחם ההסתדרות בגבעתיים קיבל אור ירוק מהוועדה המקומית.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי הוועדה אישרה להפקדה את הפרויקט שמקדמת חברת אאורה במסגרתו יהרסו 2 בנייני רכבת בני 4 קומות שבהם 60 דירות ובמקומם ייבנה מגדל ובו 25 קומות ו-164 דירות. האישור להפקדת התוכנית התקבלה לאחר שהוצגו לוועדה המקומית חתימות של 95% מדיירי המתחם.

 

תקופת ההפקדה נמשכת חודשיים במהלכם אפשר להגיש התנגדות לתוכנית או חלקים ממנה. בתום הדיונים בהתנגדויות התוכנית צפויה לקבל תוקף ולצאת לדרך.

 

 

רן קוניק, ראש העיר גבעתיים רן קוניק, ראש העיר גבעתיים

 

שטחו של מתחם ההסתדרות הוא יות ר מ-100 דונם ותוכנית התחדשות עירונית ענקית בו קיבלה תוקף ביולי 2018.

 

מדובר ברצועת קרקע התחומה בין רחובות המאבק ממערב, ההסתדרות ואדמית ממזרח, דרך יצחק רבין מצפון ודרך אלוף שדה מדרום. בשטח זה יהרסו 42 מבני שיכון טוריים בני 4-2 קומות עם 914 דירות, ובמקומם יוקמו 19 מגדלי מגורים בני 25 קומות (על רחוב אלוף שדה אושרה בנייה לגובה של 35 קומות), בהם בסך הכל 2,679 יחידות דיור. מבני שיכון ספורים יוותרו בשטח, ישומרו, וישמשו לאחר מכן לצרכי ציבור, כגון גני ילדים, מעונות יום ומתנ"סים.

 

פינוי שטח ותכנונו מחדש

 

מלבד אאורה שתוכניתה מצויה כבר בשלבי אישור מתקדמים, פועלות בשטח חברות רבות נוספות במאמץ לקדם תוכניות במתחמים האחרים.

 

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים, מתנגד להתחדשות עירונית באמצעות תמ"א 38, משום שאינה מאפשרת תכנון של מתחמים שלמים, ואינה מקצה די שטחי לצורכי ציבור. מתחם ההסתדרות הוא המודל לפיו מבקשת העירייה לפעול - פינוי שטח ותכנונו מחדש. האסטרטגיה של העירייה היא כי במעטפת של גבעתיים יוקמו מגדלים, ויפונו שטחים לצורכי ציבור. בלב העיר יוותרו בניינים נמוכי קומה.

 

בעקבות אישור התוכנית אומר קוניק ל"כלכליסט": "העדרם של שטחים פתוחים לבנייה בעיר, מחייבת אותנו להתבסס על תוכניות של התחדשות עירונית כאסטרטגיה תכנונית, תוך שמירה על איכות חיים, הסביבה וחיי קהילה. תכניות פינוי-בינוי מפנות לנו שטחים לטובת הקמת מוסדות חינוך ותרבות, תשתיות, כבישים, שבילי אופניים, גינות ירוקות ועוד, כמו גם פיתוח מסחר ותעסוקה מקומיים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x