$
חדשות נדל"ן

המפעיל עשה "על האש" בתוך העגורן והושעה לחודש

בסרטון שצילם המפעיל באתר בנייה ברחוב הרא"ה 10 בירושלים הוא נראה צולה על מנגל בשרים וירקות ואף התגאה במעשיו. משרד העבודה: "התנהלות רשלנית שעלולה הייתה לעלות בחיי אדם"; אתר הבנייה כולו נסגר בשל ליקויים

דותן לוי 12:5121.07.19

 

מינהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה השעה עגורנאי (מפעיל מנוף מסוג עגורן) מתפקידו לחודש בשל התנהלות רשלנית ומסוכנת באתר בנייה א.ג.ט.א.ל בירושלים, בנוסף נסגר אתר הבנייה כולו בצו בטיחות כולל עקב ריבוי ליקויים.

 

מדובר באחד המקרים החריגים שהגיעו לפתחו של מינהל הבטיחות. ביום חמישי האחרון התקבל במינהל סרטון שבו נראה עגורנאי, באתר בנייה ברחוב הרא"ה 10 בירושלים, כשהוא מפעיל מנגל בתוך תא העגורן בזמן שהוא עובד בגובה. העגורנאי צילם את הסרטון ואף הפיצו לאנשים שונים תוך שהוא מתגאה במעשיו.

 

הפעילות שתיעד בוצעה באתר של הקבלן "רוני, אלי ואבי יוזמה", והיא מציגה זלזול בכל נוהל עבודה אפשרי, ומסכנת את כל עובדי האתר כמו גם את עוברי האורח.

 

 

מנגל בראש העגורן מנגל בראש העגורן

 

בעקבות הסרטון, הגיעו הבוקר (א') מפקחי מינהל הבטיחות, מלווים במפקחת אזורית מטעם משרד העבודה והרווחה לאתר הבנייה לבירור מיידי מול העגורנאי ומנהל העבודה בשטח. העגורנאי הודה במעשיו ולהגנתו טען כי מדובר במנגל חשמלי ולא עם אש גלויה. בתגובה נמסר לו כי מדובר בהתנהלות רשלנית שעלולה היתה לעלות בחיי אדם.

 

לאחר תום הבירור, רשיונו של העגורנאי נלקח והוא הושעה כאמור מיידית לחודש על ידי מפקח עבודה ראשי בפועל, ופרטים על כך נמסרו למנהל העבודה במקום.

 

התנהלות העגורנאי העלתה חשד ממשי לתרבות רשלנית כוללת באתר ובמסגרת פעילות האכיפה במקום נמצאו ליקויים חמורים נוספים באתר כגון: כבלים חשופים העלולים לגרום להתחשמלות, גידורים חסרים בפתחים ובפירים, ליקוי בפיגומים ועוד. כתוצאה מכך נסגר האתר כולו בצו בטיחות כולל עד להשלמת כל הליקוים, בנוסף להשעיית העגורנאי.

 

מתחילת השנה התקבלו 563 צווי בטיחות (לפי אתר משרד העבודה), ומתוכם, ב-28 אתרים נמצאו הפרות בטיחות חמורות שהובילו לסגירתם.

 

הממונה על זרוע העבודה, מרדכי אלישע מסר: "מדובר במקרה מסוכן מאד שאין לעבור עליו לסדר היום. הנחיתי את מינהל הבטיחות בזרוע העבודה לפעול מיידית ובכל האמצעים הדרושים, כנגד העגורנאי שעשה שימוש רשלני ומסוכן ביותר שעלול היה לפגוע בעובדים ובציבור בצורה החמורה ביותר. מזה זמן רב שאנו מתריעים על התרבות הרשלנית והמזלזלת באתרי הבנייה ומפצירים בקבלנים להבטיח יישום הוראות הבטיחות ושמירה על חיי אדם. נמשיך לנקוט ביד קשה כלפי כל מי שיפעל באופן לא בטיחותי ויעבור על דרישות החוק, עד שנראה שינוי ממשי בנושא."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x