$
חדשות נדל"ן

נתניהו הכריע: שדה דב ייסגר הלילה

לדברי ראש הממשלה, אין דרך לעצור את פינוי השדה - וכל ניסיון לעשות זאת "יעלה למדינה מיליארדי שקלים"; במקביל סיכם נתניהו עם שרי האוצר והתחבורה, ובאישור היועץ המשפטי לממשלה, להביא לממשלה בתוך שלושה שבועות תוכנית לפיתוח העיר אילת בסך 400 מיליון שקל

אמיתי גזית 18:5530.06.19

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו נתן היום (א') אור ירוק לפינוי שדה דב;  זאת, לאחר ישיבה שנמשכה כחמש שעות וסדרת דיונים שהתקיימו בימים האחרונים עם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', היועצים המשפטיים וגורמי המקצוע. ההחלטה התקבלה לאחר שהובהר כי עצירת הפינוי תגרום נזק, ו"תעלה למדינה מליארדי שקלים".

 

 

לוח הטיסות בשדה דב, היום לוח הטיסות בשדה דב, היום צילום: מאור שלום סויסה

 

במקביל סיכם נתניהו עם שר האוצר משה כחלון ועם שר התחבורה, באישור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, להביא לממשלה בתוך שלושה שבועות תוכנית לפיתוח העיר אילת, בהיקף של 400 מיליון שקל. שר האוצר וצוותו התחייבו להעמיד את המקור התקציבי לתכנית. כמו כן, הוחלט על הקמת צוות שרים בראשות ראש הממשלה שיוודא ביצוע של התוכנית.

 

בנוסף, סיכמו ראש הממשלה ושר התחבורה על הבטחת רציפות התחבורה התעופתית לאילת דרך נתב"ג, באותה התדירות שהייתה קיימת עד היום בין אילת לשדה דב.

 

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר לאחר הדיון בלשכת ראש הממשלה: "זה יום עצוב לתושבי מדינת ישראל, זה יום עצוב לתושבי העיר אילת וגם לעובדים באילת. אנחנו, אנשי ההסתדרות, נתמקד כרגע בהגנה על העובדים. לא אתן שאף שיערה משיערות ראשו של עובד אחד תיפגע כתוצאה ממהלך הסגירה. אני מקווה שאילת תקבל חבילת סיוע מהממשלה, כפי שהתחייב ראש הממשלה, על מנת להתגבר על המכה שהעיר חטפה היום".

 

ח"כ יואב קיש שהיה ממנסחי החוק לדחיית פינוי השדה: "כמי שליווה את מאבק סגירת שדה דב בשנים האחרונות, ההחלטה שראש הממשלה לקח היתה נכונה והכרחית. המשמעות של דחיית הפינוי היתה עלות של מיליארדים רבים לתקציב המדינה. טוב עשה ראש הממשלה שיחד עם זאת תיקצב ב400 מיליון שקל נוספים את העיר על מנת לתת מענה לפגיעה בתושבים בעקבות סגירת השדה".

 

מרשות מקרקעי ישראל נמסר: "החלטת ראש הממשלה לפנות את שדה דב כמתוכנן ובמועד שנקבע זה מכבר, סוללת את הדרך להמשיך ליישם את התוכנית לבניית רובע מגורים, תיירות ועסקים במקום השדה שיתפנה. הרובע החדש כולל 16,000 יח"ד מתוכן כ-8,000 דיור בר השגה ועוד אלפי חדרי מלון חדשים שיוקמו בלב אזור הביקוש של תל אביב והמרכז. רשות מקרקעי ישראל תמשיך לקדם עם משרד רה"מ, משרד האוצר, משרד הביטחון ושותפים נוספים את מעבר מחנות צה"ל דרומה. פינוי שדה דב הוא שלב נוסף וקריטי בהמשך מימון התוכנית. רמי תמשיך לקדם מהלכים להגדלת היצע יחידות הדיור בהתאם למדיניות הממשלה".

 

מארקיע נמסר: "חברת ארקיע מקבלת בצער רב את החלטת ראש הממשלה לסגור את שדה דב. בראייה רחבה של תעופה המשרתת צורכי אזרחי מדינת ישראל בפריפריה ובמרכז, היינו שותפים למאבק כנגד הסגירה שהיא לדעתנו טעות חברתית, לאומית וכלכלית. אבל - ארקיע תמשיך עם הפנים קדימה ותעשה הכול כדי שהשירות בטיסות לאילת יהיה מיטבי והפגיעה בלקוחותינו כולם ותושבי אילת בפרט תהיה מזערית. לוח הטיסות של החברה יועתק לנתב״ג, החברה תנסה בתיאום עם נתב״ג לשמור ככל שיתאפשר על לוח הזמנים המקורי שתוכנן משדה דב ולקוחותינו יעודכנו בהתאם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x