$
חדשות נדל"ן

יוסדרו בתוכנית מיוחדת, מגורים זמניים במושבים ובקיבוצים לעובדים זרים בחקלאות

המועצה הארצית החליטה כי מגורי העובדים הזרים יוסדרו, כך שלא יפגעו במספר הדירות המקסימלית שמותרת בכל יישוב, כל עוד יובהר כי מדובר במגורים זמניים בלבד

נמרוד בוסו 12:2017.06.19

ועדת המשנה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה לנושאים תכנוניים עקרוניים (הולנת"ע) החליטה בשבוע שעבר כי יש להסדיר את המגורים הזמניים של העובדים הזרים העוסקים בחקלאות, ואשר מתגוררים בתחומי הקיבוצים והמושבים, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

ממינהל התכנון נמסר כי עד היום, המבנים זמניים עבור העובדים הזרים שהוקמו בתחומי הקיבוצים והמושבים, נכללו במכסת יחידות הדיור המקסימלית המותרת ליישוב לפי תוכנית המתאר הארצית (תמ"א 35), אך כעת עפ"י החלטת הוועדה, נקבע כי אין לכלול את המבנים עבור העובדים הזרים כחלק ממכסת יחידות הדיור של היישוב. 

 

 

פועל תאילנדי בדרום (ארכיון) פועל תאילנדי בדרום (ארכיון) צילום: צפריר אביוב

 

הוועדה ציינה בהחלטתה כי "היות שמדובר בשהייה זמנית ובמבנים יבילים, לגביהם יקבע במפורש כי עם סיום העסקת הפועלים הם יפונו מהשטח, ולאור הרגולציה הענפה הקיימת בנושא במשרדי הממשלה השונים, אין מקום לראות במבנה היביל כיחידת דיור אלא כשימוש זמני להלנת העובדים הזרים בחקלאות. חשוב לציין כי החלטה זו איננה משנה את מכסת יחידות הדיור ביישובים הכפריים כפי שקבעה תמ"א 35".

עוד נמסר ממינהל התכנון, כי חשיבות נוספת להחלטה היא הסדרת מגורים ראויים לעובדים הזרים שחלקם התגוררו במקומות שאינם מוסדרים.

 

ההחלטה באה על רקע העלייה בהיקף הפעילות החקלאית ובהיקף של עשרות אלפים עובדים זרים בחקלאות. נציג משרד החקלאות בוועדה ציין כי כיום מועסקים כ-25 אלף עובדים זרים בענף החקלאות. בהקשר זה ציינה הוועדה כי היא "מכירה בחשיבות חיזוקה של הפעילות החקלאית ביישובים הכפריים ומבינה את התועלת בהעסקתם של העובדים הזרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x