$
נדל"ן עולמי

דירה לאלפיון: מלון וולדורף אסטוריה בניו יורק יסב חלק מחדריו לדירות יוקרה

בעליו של הנכס ההיסטורי, חברת הביטוח הסינית Anbang, רכשה את המלון תמורת 1.95 מיליארד דולר ב-2015 וצפויה להשלים את פרויקט השיפוץ שלו - וההסבה של מאות מחדריו לדירות פרטיות - עד 2021. המחיר למעוניינים: 35 אלף דולר למ"ר. "זו הזדמנות לרכוש חתיכה מההיסטוריה של ניו יורק ומהסיפורים שמרכיבים אותה"

שירות כלכליסט 21:3915.06.19

דירות יוקרה בבניין הוולדורף אסטוריה בניו יורק צפויות לעמוד למכירה החל מהסתיו הקרוב; זאת, בעוד שהבעלים הסיני של הנכס ההיסטורי מתקדם עם פרויקט הפיתוח שלו, למרות המתחים הפוליטיים בין סין לארה"ב.

 

 

מלון וולדורף אסטוריה, מנהטן מלון וולדורף אסטוריה, מנהטן צילום: שאטרסטוק

 

חברת Anbang Insurance רכשה את הוולדורף אסטוריה תמורת 1.95 מיליארד דולר ב-2015, מחיר שיא עבור מלון בארה"ב. ב-2017 הנכס נסגר למבקרים למטרות שיפוצים והסבה של מאות מתוך 1,400 חדריו לדירות פרטיות.

 

פקידים סינים תפסו את השליטה בחברת אנבנג ב-2018, בתואנה לקיומם של חשדות לפעילות פלילית מצד חברת הביטוח. לאחרונה שכרה אנבנג את שירותיה של חברת הנדל"ן Douglas Elliman, כדי שזו תשווק עבורה את הדירות החדשות, כך מסרה החברה. חברת התיווך אמרה שהיא משתפת פעולה עם חברת Knight Frank Residential, שבסיסה בלונדון, על מנת לאתר קונים פוטנציאליים.

 

וולדורף אסטוריה וולדורף אסטוריה צילום: גטי אימג'ס

 

בין הדירות שיוצעו למכירה בוולדורף ניתן יהיה למצוא הן דירות סטודיו, והן דירות עם חמישה חדרי שינה. Hilton International תשמש כחברת הניהול של הבניין ושל המלון. הדירות צפויות להיות מוכנות לאיכלוס, והמלון לפתיחה מחודשת, ב-2021. חברת דאגלס אלימן סירבה לפרט את מחירי הדירות שיוצעו למכירה, אך סוכנויות נדל"ן אחרות העריכו שהמחירים ינועו באותו אזור של הדירות היוקרתיות ביותר בעיר ניו יורק - כלומר לפחות 35 אלף דולר למ"ר.

 

לובי המלון לובי המלון צילום: איי פי

 

לקראת המכירה מנסה דאגלס אלימן להדגיש את ההיסטוריה העשירה של הוולדורף בן ה-88. הנכס ההיסטורי משתרע על פני בלוק שלם בפארק אווניו, וזכה למוניטין בינלאומי בזכות סוויטות היוקרה שלו, המסיבות הנחשקות שנערכו בו ואורחיו המפורסמים. הוא שימש כביתם הניו יורקי של הגנרל דאגלס מקארתור, פרנק סינטרה והדוכס מווינדזור - אחרי שזה ויתר על כסאו על מנת להינשא לאשת החברה האמריקאית ווליס סימפסון.

 

"זוהי הזדמנות לרכוש חתיכה מההיסטוריה של ניו יורק ומהסיפורים שמרכיבים אותה", אמרה דוברת של סוכנות הנדל"ן דאגלס אלימן. אנדרו מילר, המנהל בפועל של תחום הפיתוח באנבנג, קרא לבניין "אחת מהכתובות המיוחדות ביותר בעולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x