$
נדל"ן עולמי

אחרי הגירושין: מייסד אמזון ג'ף בזוס מצא מקום לשים בו את הראש

בזוס רכש 2 דירות ופנטהאוז במגדל בשדרה החמישית בניו יורק תמורת 80 מיליון דולר. הדירות כוללות יחד 12 חדרי שינה ומשתרעות על יותר מ-1,600 מ"ר. זו עסקת הנדל"ן השנייה היקרה ביותר השנה בניו יורק

שירות כלכליסט 16:5905.06.19
אמזון אמנם לא מקימה בסופו של דבר את המטה שלה בניו יורק, אבל נראה שהמייסד שלה דווקא כן מתכוון להשתקע בעיר.

 

ג'ף בזוס רוכש שלוש דירות במגדל 212 בשדרה החמישית במנהטן, בשווי כולל של סביבות 80 מיליון דולר, כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל. ביחד, שלוש הדירות המורכבות מפנטהאוז ושתי הדירות שמתחתיו, כוללות 12 חדרי שינה והן משתרעות על פני יותר מ-1,600 מ"ר.

 

מגדל 212 בשדרה החמישית מגדל 212 בשדרה החמישית צילום: VisualHouse

 

עם זאת, מומחים בתחום נדל"ן היוקרה בניו יורק מציינים כי העסקה הזו אינה מסמנת שיפור בשוק. "הדבר היחיד שזה אומר הוא שהאדם העשיר ביותר בעולם רצה לקנות היום", הסבירה דונה אולשן, נשיאת סוכנות הנדל"ן אולשן ריאלטי. "מבחינת אנשים סופר עשירים, מתורבתים, מעניינים שביקרו במקומות רבים בעולם, דירה בניו יורק היא חובה".

 

על פי מדד המיליארדרים של בלומברג, הונו האישי של בזוס מוערך ב-108.3 מיליארד דולר, שהופכים אותו לאדם העשיר בעולם – תואר בו הוא מחזיק ב-18 החודשים האחרונים.

 

מאמזון ומבזוס לא התקבלו תגובות לדיווח.

 

 

מבט על הפנטהאוז מבט על הפנטהאוז צילום: Sotheby's

 

 

המגדל בו רכש את הדירות כולל 24 קומות ונמצא בסמוך למדיסון סקוור פארק. הבניין נבנה ב-1912 כמבנה ייצור והומר לבניין דירות ב-2016. הפנטהאוז שבזוס רכש הוצע למכירה במחיר מבוקש של 58 מיליון דולר, זאת לאחר שב-2017 ביקשו עבורו 73.8 מיליון דולר, בעוד ששתי היחידות האחרות הוצעו במחירים של 18.2 מיליון דולר ו-11.3 מיליון דולר. הפנטהאוז מתפרס על פני 3 קומות וכולל מעלית פרטית ומרפסות גדולות.

 

זו עסקת הנדל"ן השנייה היקרה ביותר השנה בניו יורק, אחרי שמנהל קרן הגידור קן גריפין שילם 240 מיליון דולר על פנטהאוז ליד סנטרל פארק.

 

אמזון הכריזה בשנה שעברה כי תקים את אחד משני המטות החדשים המתוכננים שלה בשכונת לונג איילנד סיטי בקווינס, אולם היא נסוגה מההחלטה בפבואר על רקע מחאות של פולטיקאים ותושבים מקומיים. ייתכן ורכישות הדירות של בזוס, בשכונה שבה מתגוררים בכירים רבים בתעשיית ההייטק, היא סימן לתכניות של אמזון להרחיב בכל זאת את הנוכחות שלה בעיר, גם בלי להקים מטה. "אולי הוא מתכוון להתמקד יותר במנהטן", העריכה אולשן. "הוא הרי חייב, הוא לא יכול סתם לשבת ולתת לגוגל להמשיך ולרכוש נכסים ולגנוב את כל העובדים המוכשרים באזור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x