נדל"ן

משפחת דיין במאמץ להיפטר ממנהלי מלון שרכשה באילת

הריב על מלון "לה פלאיה" באילת עולה מדרגה: משפחת דיין, שרכשה את המלון, תובעת לפנות את חברת הניהול ששוכרת את המקום, "דרור ניהול מלונות". החברה: "המלון אמור להיות שלנו"

דותן לוי 20:0021.04.19

משפחת דיין, בעלת השליטה במלון לה פלאיה באילת, הגישה לבית משפט השלום בתל אביב תביעה נגד חברת הניהול "דרור ניהול מלונות" בדרישה כי זו תפנה את המלון לאלתר. חברת הניהול, בבעלות דרור גולדשטיין, מנהלת את המלון ושוכרת אותו מאז 2010. הצעד הזה של דיין הוא התפתחות נוספת במלחמת השליטה בינה ובין גולדשטיין על שניים מבתי המלון שהשתייכו בעבר לחברת אפריקה ישראל, לה פלאיה ו־be city.

 

 

 

ב־2017 הגיש גולדשטיין, המנהל את שני בתי המלון באילת, תביעה נגד אפריקה ישראל ונגד משפחת דיין, שרכשה את מלונות אפריקה. באותה שנה רכשה משפחת דיין את הבעלות על מלונות אפריקה ישראל, המחזיקה בבתי מלון ברחבי הארץ, תמורת 950 מיליון שקל. בשלב המו"מ הגישה דרור ניהול מלונות תביעה נגד המוכרת מלונות אפריקה ישראל בטענה שהיתה לה זכות סירוב למכירת שני המלונות, ודרשה מבית המשפט המחוזי בתל אביב להורות על החרגת שני המלונות הללו מעסקת המכירה למשפחת דיין, ולאפשר לה לרכוש אותם. הסוגיה עדיין מתבררת היום בבית המשפט. כעת הגישה משפחת דיין תביעה, באמצעות עו"ד טל בננסון, ובה היא דורשת לפנות מהמלון את השוכרת דרור ניהול מלונות, כדי שתוכל לשפץ את המלון ולהסב אותו לחלק מרשת קראון פלאזה שבבעלותה.

 

מלון לה פלאיה מלון לה פלאיה צילום: יאיר שגיא

 

 

מלון לה פלאיה מנוהל על ידי דרור מאז 2010. בהסכם שנחתם בינה ובין מלונות אפריקה ישראל צוין כי תקופת השכירות היא חמש שנים, עם אופציה להארכת ההסכם בחמש שנים נוספות. בנובמבר 2015 הוארך הסכם השכירות עד נובמבר 2020, אך סעיף בהסכם אפשר לבעלת המלון לסיים את ההתקשרות בנובמבר 2019, בהתראה של תשעה חודשים.

 

בכתב התביעה שהגישה כעת משפחת דיין נטען כי היא נתנה לדרור את ההתראה על סיום ההתקשרות, וכן היא דורשת מדרור כ־70 אלף שקל הפרשי הצמדה על כל תקופת השכירות והשלמה של סכומי השכירות החודשיים העומדים על 314 אלף שקל לחודש. לטענתה, בניגוד להסכמים, דרור קיזזה את הפרשי ההצמדה ולא שילמה אותם. עוד נטען בתביעה כי אין זו הפעם הראשונה שהשוכרת מבצעת קיזוזים בדמי השכירות. התובעת דורשת כי דרור תסיים את תקופת השכירות ותעביר את מלוא התשלומים לבעלי המלון.

 

מעורכי הדין עופר צור, יצחק לזר ואלכס פלדשר, המייצגים את דרור ניהול מלונות, נמסר: "בינואר 2017 הגישה דרור ניהול מלונות תביעה נגד אפריקה מלונות ומר דיין וחברות נוספות בדרישה לרכוש את מלונות לה פלאיה ו־be city באילת. בתביעה נטען כי אפריקה מלונות התחייבה לדרור להעניק זכות סירוב ראשונה לרכוש את המלונות אם יוצעו למכירה, ומר דיין התחייב לכבד זאת. למרות זאת, אפריקה מלונות ומר דיין התקשרו בעסקה למכירת המלונות תוך התעלמות מוחלטת מהחוזה ומההתחייבויות שמסרו.

 

קבוצת דיין חוששת מאוד מתוצאות המשפט, ולפיכך הגישה חמש בקשות שונות לסילוק התביעה על הסף בטענה שהיא חסרת סיכוי, אך כל חמש הבקשות נדחו תוך שהשופט מותח עליה ביקורת ופוסק הוצאות משמעותיות לחובת קבוצת דיין ואפריקה מלונות. בניסיון נואש אחרון למנוע את העברת הבעלות לדרור, הגישה קבוצת דיין תביעת סרק לחייב את דרור ניהול מלונות לפנות את מלון לה פלאיה בטענה שדרור חייבת לה כמה עשרות אלפי שקלים. האמת היא שדווקא קבוצת דיין חייבת לדרור ניהול מלונות סכומי עתק, העולים בהרבה על סכום התביעה. כתב הגנה יוגש בקרוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x