שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הכבאים לא מנפיקים טופס 4: טוענים לפגיעה בתנאי העסקתם

ועד הכבאים החליט כי מהיום לא ניתן יהיה לקבל שירותים רבים ובהם טופסי אכלוס (טופס 4) בשל טענות לפגיעה בתנאי העסקתם; הדוברות בתגובה: "נודה לכם אם תצליחו להסביר על מה העיצומים הפעם"

דותן לוי 10:4308.04.19

בעקבות טענות לפגיעה בתנאי עבודתם, ארגון הכבאים הארצי הודיע היום (ב') על חידוש המאבק הציבורי ועיצומים כלליים במערך הכבאות הכוללים בין היתר הקפאה של כל האישורים לאכלוס מבנים (טופס 4).

 

 

 

 

דדי שמחי, נציב כבאות והצלה דדי שמחי, נציב כבאות והצלה צילום: אוהד צויגנברג

 

עיקר הטענות של הכבאים הן נגד נציב כבאות והצלה ראשי - דדי שמחי אשר לטענתם הפר את הסכמי העבודה והחליט לפגוע בהם למרות התחייבויות מפורשות שלו במסגרת הסכם הבנות שנחתם עם ארגון הכבאים בחודש דצמבר האחרון להיכנס למשא ומתן ולהפסיק את הפגיעה בתנאי ההעסקה. "שמחי ממשיך במלחמתו בכבאים ובהון האנושי של כל המערך, מתוך תפיסת עולם מעוותת שתכליתה להפוך את מערך הכבאות לשלטון עריצות שמנוהל ע״י מערכת מקורבים בזבזנית ומעוותת. שימחי מסרב להפנים ולקבל את החלטות בתי הדין לעבודה אשר קבעו שוב ושוב בשנה האחרונה שארגון הכבאים פועל על פי דין בכל פעולותיו ולמען הכבאים והאזרחים. נסיונותיו להכפיש את עובדי המערך ולהוציא את דיבתם הם הרסניים. לא יעלה על הדעת שמפקד יעמוד מאחורי גל הכפשות, שקר, רפש ודיבה כלפי פקודיו", לשון הודעתם.

 

בהמשך כתבו הכבאים, כי עד לקיום החלטות בתי הדין לעבודה כלשונם הם ינקטו בעיצומים, ויעברו לעבוד במתכונת שבת. העיצומים כוללים ביטול הדרכות, אימונים, תרגילים ואבטחת אירועים; ביטול ימי קהילה; הפסקת הנפקת אישורים במדור בטיחות אש (כולל טופס אכלוס). יחד עם זאת הכבאים הבהירו כי ייצאו לכל קריאה להצלת חיים או רכוש.

 

מערך הכבאות הוא חלק משרשרת של גורמים אשר נדרשים לאשר כל מבנה בישראל שבנייתו הסתיימה בטרם הוא יאוכלס מבחינת עמידה בתקני בטיחות. לכן, הפסקה של כל אחד מהגורמים בשרשרת, כמו במקרה זה תגרום להקפאה מוחלטת של קבלת טופסי האכלוס.

 

מדוברות כבאות והצלה נמסר בתגובה: ״לצערנו, לאורך שנים יש עיצומים בכבאות שפוגעים בכשירות המבצעית, בהכנות להתמודדות עם לשריפות הקיץ ובמענה המציל חיים לאזרחי ישראל. ועד העובדים אינו מבין את תפקידו בארגון מבצעי, הררכי, פיקודי ואזרחי. יותר מנודה לכם אם תצליחו להסביר על מה העיצומים הפעם״.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x