שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

המחוזית אישרה הקמת שכונה חדשה באילת עם 2,700 יחידות דיור

השכונה היא הראשונה שתוקם מתוך 4 מתחמים לפיתוח העיר לכיוון צפון: היא מתוכננת כשני ק"מ משדה התעופה שהתפנה ותמשיך את שדרת התמרים, הרחוב המרכזי בעיר; תהיה בה בניה מגוונת, החל מבתים צמודי קרקע ועד למבני מגורים של 6-8 קומות, וכן מבני מסחר וטיילת

בילי פרנקל 14:3907.04.19
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה דרום שבמינהל התכנון, אישרה היום (א') תוכנית להקמת שכונה חדשה בצפון העיר אילת עם 2,700 יחידות דיור.

 

 

השכונה החדשה מתוכננת כשני ק"מ מצפון לשדה התעופה שהתפנה ותמשיך את שדרת התמרים, הרחוב המרכזי בעיר, לכיוון צפון. היא תחומה מדרום - ברחוב ששת הימים (בצמו למקרם הבנוי של העיר), ממערב - בשמורת בטבע מסיב אילת, מצפון - בנחל רודד, וממזרח - ביער הולנד ומתחם הגולף המתכונן.

 
הדמיה: שכונת מגורים חדשה באילת
הדמיה: שכונת מגורים חדשה באילת הדמיה: שכונת מגורים חדשה באילת

 

התוכנית מאפשרת בנייה מגוונת, החל מבתים צמודי קרקע בשיטת "בנה/ בני ביתך", ועד למבני מגורים גבוהים יותר של 6-8 קומות. הבנייה הרוויה צפויה לכלול גם חזיתות מסחריות, ושטחי מסחר בהיקף של כ-6,500 מ"ר, שטחי תעסוקה של כ-1,000 מ"ר ושטחי ציבור על כ-130 אלף מ"ר. כמו כן, נקבע בתוכנית כי 540 מיחידות הדיור המתוכננות יהיו קטנות, בשטח של כ-80 מ"ר.

 

ציר תנועה נוסף מתוכנן בגבול המזרחי של השכונה, וכן דרך שתעבור בין אתר הגולף לבין יער הולנד בעיר. במערבה יוקמו שתי דרכים נוספות, וביניהן טיילת להולכי רגל.

 

הדמיה: שכונת מגורים חדשה באילת הדמיה: שכונת מגורים חדשה באילת הדמיה: שכונת מגורים חדשה באילת

 

בהיבט הסביבתי, התכנית משמרת ומפתחת אתרים סביבתיים המצויים במתחם, למשל נחל רודד מצפון, וכן תפתח מוקד ארכיאולוגי - "העפיפון". בנוסף, התוכנית כוללת טיילת, נקודות תצפית וכן אטרקציות תיירותיות על שפת נחל הרודד כמו אתר הגולף המתכונן. עוד יורחב שטח פארק הנחל הצומח - הקיים בגבולו הדרומי של האתר, תוסדר מערכת ניקוז ותשולב בשתילת עצים ועוד.

 

התוכנית הוגשה על ידי משרד הבינוי והשיכון ונערכה על ידי משרד אדריכלים "שוורץ-קרט אדריכלים". במינהל התכנון ציינו כי מדובר במתחם ראשון מתוך ארבעה מתחמים המקודמים במסגרת תוכנית המתאר העירונית, שנועדה לאפשר התפתחות של העיר צפונה.

 

יו"ר הוועדה המחוזית, דוד לפלר, ציין כי "בשנים האחרונות העיר אילת נמצאת בתנופת התפתחות גדולה, זאת בין היתר לאור פתיחת שדה התעופה רמון שתגדיל את מספר התיירים בעיר. כמו כן, תוכנית המתאר של העיר לקראת אישור בוועדה המחוזית ואישור תוכנית זו יהווה מנוף צמיחה נוסף עבור העיר אילת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x