$
נדל"ן

המחוזית אישרה הקמת שני מגדלי מגורים של 30 ו-18 קומות באזור התעשייה של הרצליה פיתוח

התוכניות ממוקמות בסמוך לקו הירוק המתוכנן של הרכבת הקלה ובהן חניה מוגבלת כך שיעודדו שימוש בתחבורה ציבורית; הן כוללות עד 275 דירות קטנות בנות 2 חדרים, ובהן מגוון בתי עסק המיועדים לשימושי מסחר, ציבור, תעסוקה ומלונאות

בילי פרנקל 13:1931.03.19

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב במינהל התכנון, החליטה בשבוע שעבר להפקיד שתי תכניות באזור התעסוקה המערבי הרצליה פיתוח, הכוללות הקמת שני מגדלי מגורים עם עד 275 דירות קטנות בנות 2 חדרים, ובעירוב שימושים של מסחר, ציבור, תעסוקה ומלונאות.

 

 

זאת בהמשך לדיווח ב"כלכליסט" מחודש דצמבר האחרון בדבר הכנת תוכנית מתאר, שתכלול בניית של עד כ-2,500 דירות באזור.

 

התוכניות שאושרו כעת להפקדה ממוקמות בסמוך לקו הירוק המתוכנן של הרכבת הקלה. מגדל אחד, המתוכנן לגובה 30 קומות, מתוכנן בפינת הרחובות אבא אבן ואריה שנקר. מאחר שכיום מותרת בנייה של עד 20 קומות במתחם, התכנית מאפשרת הקמת 30 קומות בכפוף להסרת הגבלות רשות התעופה האזרחית ומשרד הביטחון.

הדמיה: פינת הרחובות החושלים ואריה שנקר הדמיה: פינת הרחובות החושלים ואריה שנקר הדמיה: קו מתאר אדריכלים

 

מגדל נוסף בגובה של 18 קומות, מתוכנן בפינת הרחובות החושלים ואריה שנקר, במתחם בו מצויים כיום מבנים בני 6 ו-8 קומות. המגדל יכלול עד 175 יחידות דיור קטנות למגורים של עד 50 מ"ר, יחידות דיור מלונאיות ושטחי ציבור. התכנית גוללת גם תכנון מחדש של הרחבה הציבורית של המתחם עם חזיתות מסחרית.

 

מהוועדה נמסר כי התכנית נסמכת על החניון הקיים במגרש ואינה מוסיפה שטחים לחניונים לרכבים פרטיים, בכדי לעודד שימוש בתחבורה ציבורית ובהתאם לתכניות למעבר קו הרק"ל - "הקו הירוק" בדופן רובע העסקים. התכנית הינה ביוזמת מגדל חברה לביטוח בע"מ, סיריוס חברה להשקעות ולניהול בע"מ ונערכה ע"י קו מתאר אדריכלים. 

 

הדמיה: פינת הרחובות אבא אבן ואריה שנקר הדמיה: פינת הרחובות אבא אבן ואריה שנקר הדמיה: רונה-כהן אדריכלים

 

הדירות המתוכננות מיועדות בין היתר לזוגות צעירים ויחידים, עובדים ברילוקיישן (עיתוק), סטודנטים, עובדי חברות מקומיות ואורחיהן.

 

כפי שדווח לראשונה ב"כלכליסט", בחודש דצמבר האחרון החליטה הוועדה, בראשות האדריכלית דניאלה פוסק, לפרסם הודעה על הכנת תוכנית מתאר לאזור התעשייה של הרצליה פיתוח, שתעודד עירוב שימושים באזור שכיום כולל כמעט רק משרדים, מתחמי בילוי ומסחר. במסגרת זו, צפויים להתווסף בסך הכל כ-2,500 דירות קטנות של שני חדרים לאזור.

 

התוכניות אושרו להפקדה בהמשך למסמך תוכנית המתאר המתגבשת בהתאם למסמך המדיניות לפיתוח האזור שאישרה הוועדה המקומית הרצליה. הוועדה קבעה כי עד לאישורה של התכנית המתארית, ניתן יהיה לקדם תכניות מפורטות בהתאם למדיניות, בהיקף שלא יעלה על היקף השטחים שאושר בתכנית המתאר הכוללנית המופקדת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x