$
חדשות נדל"ן

פוצץ הדיון על צמצום תוכניות תמ"א 38 בוועדה המקומית רמת גן

ראש העיר כרמל שאמה הכהן החליט לסיים את הישיבה בנושא עוד לפני שהחלה, לאחר שקהל רב שפקד את אולם הוועדה סירב לבקשתו לצאת; המדיניות החדשה שראש העיר מבקש לאשר תצמצם באופן דרמטי את זכויות הבנייה שיקבלו יזמים

אמיתי גזית 21:0025.03.19

ישיבת הוועדה המקומית רמת גן, שנקבעה לשם דיון במדיניות חדשה לביצוע פרויקטים של תמ"א 38 בעיר, התפוצצה עוד לפני שהחלה. ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, החליט לסגור את הישיבה לאחר שקהל רב שפקד את אולם הוועדה סירב לבקשתו לצאת.

 

כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת גן צילום: נמרוד גליקמן

 

כפי שנחשף בכלכליסט לפני עשרה ימים, המדיניות החדשה ששאמה הכהן ביקש לאשר תצמצם באופן דרמטי את זכויות הבנייה שיקבלו יזמים. בשל כך צפוי כי פרויקטים רבים של בנייה והריסה מחדש לא יהיו כלכליים, ויוקפאו.

 

מסמך המדיניות עורר כעס בקרב תושבים וקבלנים, ולכן התקבצו רבים באולם הדיונים. מיד לאחר הישיבה כתב שאמה הכהן בדף הפייסבוק שלו: "נעשה סדר וההחלטה תעבור עוד לפני ליל הסדר, למרות הבריונות שהופעלה הערב. מי שחושב שבהטלת מורא ואיומים ימשיכו בעיר לבנות ללא הבחנה, יבין ויפנים בקרוב שימי בר וזינגר חלפו מהעולם ושבכח ובשוחד אי אפשר יותר להשיג דבר בעירייה".

 

לדברי שאמה הכהן, הוא סגר את הישיבה לאחר ש"עשרות בעלי עניין ניצלו את פתיחת הדלתות שהחלנו על דיוני ועדת התכנון והבנייה, נכנסו לאולם והתעקשו להמשיך ולעמוד על ראשיהם של חברי הוועדה ולהפעיל עליהם לחץ. לאחר שהתרעתי, סגרתי את הישיבה, בעת שהקבלנים מגדפים אותי ומנסים לפעול פיזית נגדי".

 

אברהם להב, יו"ר ארגון הקבלנים מחוז דן, אמר לכלכליסט בתגובה: "כנראה שלא היה לראש העיר נוח להעביר תוכנית שמחסלת אפשרות לחיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה וטילים, בדיוק ביום בו נפל טיל בשרון והדבר היחיד שהציל את בני המשפחה הוא הממד שנשאר יציב בעוד שכל הבית התמוטט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x